1. Dziś po południu Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1430. W piątek o godz. 1730 Droga krzyżowa. Pamiętajmy o odpuście zupełnym, który możemy zyskać za udział w tych nabożeństwach Męki Pańskiej.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać: w poniedziałek (04.03.) święto św. Kazimierza, królewicza, w czwartek (07.03.) wspomnienie śś. Perpetuy i Felicyty, męczennic, a w sobotę (09.03.) wspomnienie św. Franciszki Rzymianki.

3. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz. 700 i 1700. Wieczorna Msza święta w piątek o godz. 1800. W tym tygodniu w Rudawcu  Droga krzyżowa w piątek o godz. 1530, a po niej Msza święta. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 915. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Pamiętamy o modlitwie za kapłanów, i o nowe powołania do służby Panu Bogu także z naszej parafii. Polecamy także naszych księży Rodaków. Po Mszy świętej nabożeństwo powołaniowe.

5. W piątek (08.03.) obchodzimy Dzień Kobiet, stąd zapraszamy wszystkie Panie na wspólną modlitwę a także Panów do modlitwy za swoje Panie.

6. W najbliższą sobotę (09.03.) w parafii przeżywamy całodniową adorację Najświętszego Sakramentu „Czas pustyni i wynagrodzenia”. Pamiętajmy o zapisie swojego numeru domu i przyjdźmy w miarę możliwości rodzinnie. Wykorzystajmy ten czas na troskę o swoją duszę.

7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej wspomagając leczenie chorych dzieci, dofinansowując im obiady, kolonie, leczenie i pomoc w hospicjum rozprowadza paschaliki na stół wielkanocny. Ofiara to co najmniej 10 zł. Gest ten wpisuje się w jałmużnę wielkopostną. Można je nabywać przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

8. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego zapraszamy rodziny od nr 361 do 380. Serdeczne podziękowanie za pracę na rzecz parafii w minionym tygodniu i remont w kancelarii parafialnej Panom: Bieńko, Sidor i Fil. Bóg zapłać również za ofiary składane na ogrzewanie.

9. W związku z prośbą naszego Arcybiskupa w przyszłą niedzielę (10.03.) w ramach jałmużny wielkopostnej w kościołach diecezji będzie zbiórka do puszek na Fundację Wzrastanie, zajmującą się pomocą dzieciom z domów dziecka. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy także nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

10. Za dwa tygodnie w piątek (15.03.) planujemy wspólną drogę krzyżową w plenerze. Już dziś prosimy zarezerwować sobie ten popołudniowy piątkowy dzień.

11. Zachęcamy do udziału w „KONKURSIE NA PALMĘ WIELKANOCNĄ”.

12. W tym tygodniu na Mszę świętą wieczorną i spotkanie formacyjne zapraszamy:

- we wtorek (05.03.) uczniów klasy VI,

- w środę (06.03.) uczniów klasy VII i VIII i członków Akcji Katolickiej.

13. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Roman Gładysz i Agnieszka Kuncio, nasi parafianie, zapowiedź II.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

• Nasi Parafianie zwrócili się z oddolną inicjatywą całodobowej modlitwy w dniu 16.03.2024 r. Chcą tym samym odpowiedzieć na apel przewodniczącego episkopatu o modlitwę za naszą Ojczyznę, do której dołączają intencję nowych powołań kapłańskich. Szczegóły na listach z tyłu kościoła.
  • Sołtys Wsi Izdebki i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 10.03.2024 r. o godz. 1215 w Sali Domu Strażaka.

Tematami będą: Przedstawienie i zatwierdzenie porządku obrad, sprawozdanie Pana Wójta z zadań obecnej kadencji i sprawy różne.

14. Ewangelia przygotowuje nas na Święta Wielkanocne, a tym samym Jezus zapowiada swoją mękę. Bądźmy blisko niego w tych wydarzeniach i skorzystajmy z czasu nawrócenia Wielkiego Postu. Błogosławionego dnia i tygodnia dla wszystkich.