1. Dzisiejsza niedziela przypomina nam o radości z bliskiego już czasu zbawienia i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także II część Adwentu. W tym czasie Kościół przyzywa przyjścia Zbawiciela, śpiewając tzw. Wielkie Antyfony Adwentu. Są to różne określenia i tytuły Jezusa.

2. Po południu o godz. 1430 odśpiewamy Nieszpory Adwentowe. Natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na Msze święte o Matce Bożej zwane Roratami.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Roraty będą wieczorem za wyjątkiem soboty. Na ostatnie Roraty (23.12.) zapraszamy rano o godz. 700  Msza święta w Rudawcu we wtorek o godz. 1600.

4. Podpisane plansze adwentowe składamy w piątek po wieczornej Mszy świętej. Rozstrzygnięcie adwentowego konkursu roratniego i konkursu na adwentowy lampion odbędzie się po ostatnich Roratach w dniu 23.12. o godz. 700.

5. W poniedziałek (18.12.) w naszej parafii odbędzie się przedświąteczna adwentowa spowiedź. Będzie trwała od godz. 1430 – 1730 z przerwą od 1600 – 1630. Prosimy gorąco o skorzystanie z tego sakramentu w tym dniu, gdyż w inne dni wyjeżdżamy spowiadać do innych parafii. W Rudawcu spowiedź święta od godz. 1500- 1630.

6. W poniedziałek (18.12.) po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do strojenia naszego kościoła wszystkich chętnych. W związku z tym, że w tamtym roku niewielu się zaangażowało dodatkowo dlatego wyznaczamy także dodatkową kolejkę: rodziny od nr 131-140.

7. W sobotę (23.12.) przypada rocznica święceń biskupich naszego Metropolity Przemyskiego abpa Adama Szala, a w niedzielę (24.12.) dzień jego imienin. Polecamy Go w naszych modlitwach.

8. W przyszłą niedzielę (24.12.) składka przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

9. Z racji Wigilii Bożego Narodzenia, którą w tym roku przeżywamy w IV Niedzielę Adwentu (24.12.), porządek Mszy świętych w tym dniu będzie zachowany tylko do południa: o godz. 800 i 1100. Po południu zasiadamy do wieczerzy wigilijnej w naszych domach, więc nie będzie Nieszporów i Mszy świętej o godz. 1500. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej. Nie zastępuje go uczestnictwo w Mszy świętej o północy.

10. Zachęcamy jeszcze do nabycia świec wigilijnych i opłatków na stół świąteczny.

11. Bóg zapłać za pełniony dyżur sprzątający, złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu prosimy rodziny od nr 141-160.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Janinę Mistecką, Jarosława Potocznego i Aleksandra Potocznego. W ich intencji pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…

13. Święty Paweł zachęcił nas dziś: „Zawsze się radujcie i nieustannie się módlcie”. Niech więc radość z przychodzącego do nas Jezusa udziela się każdemu bez wyjątku, a przez modlitwę wykorzystajmy tę ostatnią prostą na przygotowania.