1. Rozpoczęty okres zwykły w ciągu roku liturgicznego jest ukierunkowaniem na osobę Jezusa Chrystusa. Oddaje on nie jakieś jedno wydarzenie z Jego życia, lecz całość posłannictwa, którym Bóg Go obdarował dla naszego zbawienia. Rozpoczęta I część okresu zwykłego oddziela dwie najważniejsze uroczystości chrześcijańskie: Boże Narodzenie i Wielkanoc.

2. Dziś o godz. 1400 zapraszamy na jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych perełek z najmłodszych klas szkoły podstawowej.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę (17.01.) św. Antoniego, opata, w piątek (19.01.) św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji (po Mszy świętej wieczornej modlitwa w intencji Archidiecezji i ucałowanie relikwii).

4. W przyszłą niedzielę (21.01.) wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Ma ona za zadanie pogłębianie świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących oraz w liturgii. Będzie to także Dzień Babci. Nie zapomnijmy o modlitwie i wizycie u naszych babć. Jako, że będzie to 3. niedziela miesiąca pamiętajmy o składce kopertowej na nasze inwestycje.

5. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz. 700 i 1700. W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 1600.

6. Od środy (17.01.), po przerwie świątecznej powracamy do adoracji eucharystycznej w środy na godzinę przed wieczorną Mszą świętą i do nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Jezusa.

7. W czwartek (18.01.) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania (od 18.01 do 25.01.) będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu tego Tygodnia w święto Nawrócenia św. Pawła może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami:

- w czwartek (18.01.) Msza święta o jedność chrześcijan.

8. Z Bożą pomocą i życzliwością Parafian zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za ten czas oczekiwania, wspólnej modlitwy i rozmowy oraz przyjęcia błogosławieństwa domów i rodzin. Bóg zapłać za pozytywne i otwarte przyjęcie, pomoc w dotarciu do domów, wyjście po kapłana i składane z racji kolędy ofiary. Bóg zapłać także za gościnność względem ministrantów.

9. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 221 do 240.

10. W tym tygodniu na Mszę świętą wieczorną i spotkania formacyjne zapraszamy:

- we wtorek (16.01.) uczniów klasy VII i VIII,
- w środę (17.01.) uczniów klasy VI,
- w czwartek (18.01.) ministrantów i lektorów.

11. W minionym tygodniu swoje ziemskie życie zakończyła w naszej parafii śp. Helena Gładysz. W jej intencji: Wieczny odpoczynek…

12. Jezus zaprasza nas wszystkich do pójścia w swoim życiu za Nim. Zobaczmy gdzie mieszka, przychodźmy do Kościoła, słuchajmy Jego słów i rozpoznajmy w Nim Mesjasza, który zmienia na lepsze naszą codzienność. Dobrej niedzieli i spokojnego zimowego tygodnia dla Was wszystkich.