1. Wielki Post to czas, w którym przez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do Wielkanocy. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o Męce Pańskiej. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny. Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730. W niedziele Wielkiego Postu do południa przed Mszami świętymi Godzinki o Męce Pańskiej, natomiast po południu o godz. 1430 Gorzkie żale. Pamiętajmy o uczynkach miłości w Wielkim Poście. Zachęcamy do pobrania skarbonek wielkopostnych dla dzieci, by uczyć ich wrażliwości na biednych. Sami też pamiętajmy o jałmużnie, czy o podjęciu jakiegoś wyrzeczenia i postu. Przy dekoracji wielkopostnej znajdują się propozycje krótkich zadań postnych do wylosowania. Można z nich skorzystać.

2. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz. 700 i 1700 (za wyjątkiem piątku). W piątki Wielkiego Postu Msza święta wieczorna o godz. 1800. W tym tygodniu w Rudawcu Msze święte we wtorek i piątek o godz. 1600. Droga krzyżowa we wtorek o godz. 1530, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 915. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca wraz ze swoimi nabożeństwami. Z sakramentu pokuty można skorzystać przez cały tydzień pół godziny przed Mszami świętymi a także w I piątek od godz. 1630.

4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w tym miesiącu w następującym porządku:

- ks. proboszcz: w I piątek miesiąca od godz. 800,

- ks. wikariusz: w I sobotę miesiąca od godz. 700.

5. W związku z apelem przewodniczącego polskiego episkopatu podejmujmy w najbliższych dniach indywidualnie, czy rodzinnie post w postaci dobrowolnych wyrzeczeń

6. Poniżej znajduje się link do petycji odnośnie nauczania religii w szkołach publicznych. Zechciejmy się z nią zapoznać i jako chrześcijanie – zgodnie z sumieniem, wyrazić swoje poparcie.

>>>  Petycja o wliczanie oceny z religii/etyki do średniej ocen oraz utrzymanie dotychczasowego wymiaru godzin z tych przedmiotów.

7. Za dwa tygodnie w sobotę (09.03.), na półmetku Wielkiego Postu chcemy zorganizować (podobnie jak w Adwencie) całodniową adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem: „Czas pustyni i wynagrodzenia”. Znajdźmy przynajmniej 30 min. w ciągu dnia na modlitwę wynagrodzenia za grzechy, prośbę o pojednanie w Ojczyźnie, czy rachunek sumienia przed spowiedzią. Prosimy o wybranie według swojego uznania odpowiedniej pory i zapisania przy godzinie numeru swojego domu, tak by o każdej godzinie ktoś czuwał. Lista znajduje na tablicy z tyłu kościoła. Można się dziś wpisać lub w ciągu tygodnia, czy w następną niedzielę.

8. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego zapraszamy rodziny od nr 341 do 360. Bóg zapłać za ofiary składane podczas niedzieli inwestycyjnej.

9. Przyszła niedziela (03.03.) jest I niedzielą miesiąca. Pamiętajmy o zmianie tajemnic różańcowych. Do południa po Mszach świętych adoracja eucharystyczna.

10. Wspólnie z Akcją Katolicką zapraszamy do udziału w „KONKURSIE NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”. Adresatem są wszyscy Parafianie: tak grupy i organizacje jak indywidualni twórcy, czy całe rodziny. Prace prosimy składać w zakrystii kościoła do 22.03. (piątek). Szczegóły na plakatach.

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

- Roman Gładysz i Agnieszka Kuncio, nasi parafianie, zapowiedź I.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

• Sołtys wsi informuje, że 10.03.2024 r. o godz. 1215 w Sali Domu Strażaka odbędzie się zebranie wiejskie.
  • Sołtys informuje również, że inkaso I raty podatku i opłaty śmieciowej odbierane będą w biurze sołtysa od 27.02. do 15.03. 2024 r. w godz. 800 – 1200, dodatkowo po południu w każdy wtorek i czwartek od godz. 1600 – 1800. Ponadto 02.03. (sobota) u p. Józefa Fal od godz. 800 – 1100; 09.03. (sobota) u p. Krzysztofa Szerszenia od godz. 900 – 1300. Będzie także można złożyć ofiarę na utrzymanie cmentarza i kaplicy.

12. Niech każdy z nas przy Jezusie czuje się tak dobrze, jak Apostołowie na Górze Przemienienia. Dużo chęci, sił i wytrwałości w pracy nad sobą w czasie postu dla was wszystkich. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.