1. Dziś do południa adoracja Eucharystyczna, a po południu Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1430. W piątek o godz. 1730 droga krzyżowa. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach Męki Pańskiej. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła w minioną niedzielę, a także na kwiaty do Bożego grobu. Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na misje Ad Gentes.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek (07.03.) śś. Perpetuę i Felicytę, a w piątek (09.03.) św. Franciszkę Rzymiankę.

4. W środę (08.03.) obchodzimy Dzień Kobiet, dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkie Panie. Życzymy Wam drogie Panie wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

5. W piątek (10.03.) początek Nowenny przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.

6. Msze święte w ciągu tygodnia o godz.  700 i 1700, zaś w piątek o godz.  700 i 1800. W Rudawcu droga krzyżowa we wtorek o godz. 1530, a po niej Msza święta.

7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 580 do 600.

8. Pan Sołtys przypomina, że do 15.03. należy wpłacić I ratę podatku a także złożyć ofiarę na utrzymanie cmentarza. Szczegółowy harmonogram znajduje się na tablicy ogłoszeń.

9. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą popołudniową i spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: we wtorek (07.03.) z klasy VI, w środę (08.03.) z klasy VII.

10. Wspólnie z Akcją Katolicką zapraszamy do udziału w „KONKURSIE NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”. Jest on skierowany do wszystkich uzdolnionych Parafian, zwłaszcza zaś do tych najmłodszych, którzy pod okiem swoich Rodziców czy wychowawców poświęcą chwilę czasu na wspólny wysiłek i twórczość. Chcielibyśmy, żeby te palmy zdobiły naszą świątynię w Niedzielę Palmową. Prace prosimy składać w zakrystii kościoła do końca marca. Szczegóły na afiszach.

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Paweł Baran i Gabriela Grodzka, nasi parafianie -  zapowiedź I.

12. Ewangelia o przemienieniu czytana w Wielkim Poście niech nas umacnia na trudne chwile Męki Jezusa, ale także na nasze życiowe trudności i cierpienia. Niech Jezus Eucharystyczny przemienia nasze serca.