1. Dzisiaj dzień modlitw w intencji Kościoła na wschodzie. W naszym kościele o godz. 1430 Nieszpory Adwentowe.

2. Msze święte roratnie odprawiamy w Adwencie codziennie wieczorem z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Dzieci zapraszamy do uroczystej procesji z lampionami i zaangażowania w roratnie zadania: zbierania dobrych uczynków i słuchania adwentowego przewodnika.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek (12.12.) wspomnienie NMP z Guadalupe, w środę (13.12.) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w czwartek (14.12.) wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1700. Serdecznie zapraszamy. Msza święta roratnia w Rudawcu we wtorek o godz. 1600.

5. W najbliższą sobotę (16.12.), w naszej parafii odbędzie się całodzienna adoracja Eucharystyczna: „Adwent w ciszy dla Jezusa” z racji przeżywanego czasu Adwentu. Proponujemy każdej rodzinie 30 minut modlitwy w zupełnej ciszy (choć można i więcej), dlatego prosimy nie odmawiać na głos innych modlitw. Jest to zupełnie dobrowolnie poświęcony czas dla Pana Boga, aby wśród rozmaitych przygotowań swojego ciała i obiektów nie zapomnieć o przygotowaniu serca, czy chociażby zrobieniu rachunku sumienia przed spowiedzią.

Lista z numerami domów znajduje na tablicy z tyłu kościoła, dlatego prosimy dopisać tam swój numer, tak by nie zostawiać żadnej pustej godziny.

6. W przyszłą niedzielę (17.12.) składka kopertowa na potrzeby naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę (17.12.) po sumie na spotkanie zapraszamy członków Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej oraz Róży Pięknej Miłości.

8. Nasza parafialna spowiedź adwentowa została przez księdza dziekana wyznaczona na przyszły poniedziałek (18.12.) od godz. 1430, dlatego już dziś prosimy o zaplanowanie sobie w odpowiedni sposób tego dnia, by oczyścić swoje dusze przed świętami.

9. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego można nabyć świece wigilijne, natomiast do zakrystii zapraszamy po opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy, że dobrowolna ofiara składana przy okazji rozprowadzania opłatków wspomaga całoroczne utrzymanie pana organisty.

10. Gdyby ktoś z chorych potrzebował jeszcze przedświątecznej wizyty ze spowiedzią i Komunią Świętą, to prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii.

11. W dniu wczorajszym (09.12.) podczas zawodów ministranckich na etapie dekanalnym w Przysietnicy nasza reprezentacja ministrantów starszych zdobyła II miejsce i awansowała do rozgrywek w 2. Etapie – archiprezbiterialnym. Gratulujemy.

12. Bóg zapłać za pełniony dyżur sprzątający, złożoną ofiarę i pomoc przy odśnieżaniu -także strażakom. W najbliższym tygodniu prosimy rodziny od nr 111-130. Dyżur ten ze względu na adorację prosimy wykonać w sobotę po wieczornej Mszy świętej.

13. Tak jak kiedyś do św. Jana Chrzciciela ciągnęła cała rzesza ludzi, by przyjąć chrzest, tak i my otwierajmy się na działanie Pana Jezusa, który poprzez spowiedź adwentową i adorację będzie w najbliższym czasie chciał nam pomóc prostować nasze życie. Błogosławionego Adwentu dla wszystkich.