1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o Męce Pańskiej. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny. Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730. W niedziele Wielkiego Postu do południa przed Mszami świętymi Godzinki o Męce Pańskiej, natomiast po południu o godz. 1430 Gorzkie żale.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w czwartek (22.02.) święto Katedry św. Piotra Apostoła – modlimy się w intencji Ojca Świętego, w piątek (23.02.) wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

3. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz. 700 i 1700 (za wyjątkiem piątku). W piątki Wielkiego Postu Msza święta wieczorna o godz. 1800. W tym tygodniu w Rudawcu Droga krzyżowa i Msza święta w piątek o godz. 1530. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 915. Serdecznie zapraszamy.

4. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego zapraszamy rodziny od nr 321 do 340. W przyszłą niedzielę – 4. miesiąca – składka na ogrzewanie kościoła. Natomiast ofiary do puszek będą przeznaczone na misje ad gentes.

5. W tym tygodniu na Mszę świętą wieczorną i spotkanie formacyjne zapraszamy:

- we wtorek (20.02.) uczniów klasy VII i VIII,

- w środę (21.02.) Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych,

- w czwartek (22.02.) uczniów klasy VI.

6. W piątek (23.02.) zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

7. Dzisiaj(18.02.) w Domu Strażaka o godz. 1230 odbędzie się spotkanie w sprawie dopłat do termomodernizacji. Następne w czwartek o godz. 1800.

8. Na drodze wielkopostnego kroczenia za Jezusem gonią nas diabelskie pokusy. Jednak jest z nami Jezus i aniołowie, którzy tak jak Jemu, tak nam, chcą ciągle pomagać. Niech nie brakuje nam motywacji do duchowego zmagania się z sobą w tym czasie.