1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Adwent w pierwszej swojej części, trwającej do 16 grudnia włącznie ma nas przygotować na ostateczne spotkanie z Jezusem  przy końcu czasów.

2. Dzisiaj i przez cały Adwent o godz. 1430 Nieszpory Adwentowe. Zapraszamy więc na ten adwentowy czas wspólnej modlitwy Liturgią Godzin.

3. Z racji adwentu jedna Msza święta w ciągu dnia może być odprawiona jako wotywna, poświęcona Matce Najświętszej, zwana roratnią. Roraty w naszej parafii będziemy odprawiać codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 1700. Dzieci zapraszamy do uroczystej procesji z lampionami. W tym roku adwentowe czuwanie roratnie będziemy przeżywać pod hasłem: „Franciszkowy plac budowy”, a poprowadzi je św. Franciszek, który przyjedzie do nas z Asyżu. Jest to budowniczy pierwszej szopki. Dzieci prosimy o wypełnianie dobrych uczynków i zapisywanie ich na karteczkach. Po Roratach będziemy losować figurkę św. Franciszka, którą dzieci będą zabierać na całą dobę do swych domów, by wspólnie z całą rodziną modlić się o potrzebne łaski.

Dzieci otrzymają także plansze i obrazki z pytaniem, dotyczącym codziennej katechezy św. Franciszka, na które odpowiedź poznamy następnego dnia. Karteczki z odpowiedziami chętni wrzucają do drugiego koszyczka. Rodziców prosimy o mobilizację i siebie, i dzieci, bo Adwent, a także Roraty nie są tylko zabawą dla dzieci, ale poważnym przygotowaniem do spotkania z Jezusem dla każdego człowieka.

4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w poniedziałek (04.12.) wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – modlimy się za górników, w środę (06.12.) wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, w czwartek (07.12.) wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek (08.12.) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1700. Serdecznie zapraszamy. Msza święta w Rudawcu w piątek o godz. 1600.

6. Z racji Adwentu w środy nie będzie adoracji Eucharystycznej i nowenny. W ciągu tygodnia przed Roratami i w niedziele do południa uwielbiamy Boga, śpiewając Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

7. W środę (06.12.) mimo licznych obowiązków zdecydował się przybyć do nas sam św. Mikołaj. Chce się spotkać z zaangażowanymi ministrantami i grzecznymi dziećmi, dlatego zapraszamy na Mszę świętą i późniejsze spotkanie z nim. Biuro św. Mikołaja będzie w zakrystii. Tam będzie można się porozumieć ze św. Mikołajem w sprawie obdarowywania prezentami wszystkie grzeczne dzieci.

8. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie z racji I czwartku miesiąca.

9. W piątek (08.12.) z racji przeżywanej uroczystości maryjnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość mięsna. W tym dniu dodatkowa Msza święta o godz. 1130. Natomiast od 1200 do 1300 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w tzw.  Godzinie Łaski. Więcej informacji na stronie internetowej i w dodatkowych folderkach na stolikach. Natomiast podczas wieczornej Mszy świętej w tę uroczystość dzieci pierwszokomunijne otrzymają pobłogosławione medaliki, które nałożą im Rodzice.

10. Za dwa tygodnie w sobotę (16.12.), na półmetku Adwentu chcemy zorganizować całodniową adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem: „Adwent w ciszy dla Jezusa”. Chodzi o to, by wśród krzątaniny i sprzątaniny znaleźć przynajmniej 30 min. w ciągu dnia na modlitwę uwielbienia. Nie chcemy tym razem narzucać konkretnych godzin dla poszczególnych numerów, zaś prosimy o wybranie według swojego uznania odpowiedniej pory i zapisania przy godzinie numeru swojego domu, tak, by Pan Jezus nie był sam. Lista znajduje się na tablicy z tyłu kościoła. Można się dziś wpisać lub w ciągu tygodnia, czy w następną niedzielę.

11. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr 81-110. Bóg zapłać za pomoc w odśnieżaniu wszystkim zaangażowanym. Wyznaczonych do sprzątania prosimy w tym śniegowym czasie o pomoc przy odśnieżeniu, gdyby była taka potrzeba.

12. Serdeczne podziękowania za ofiary składane na ogrzewanie. W przyszłą niedzielę (10.12.) ofiara do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołom Wschodu.

13. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego można się zaopatrzyć w świece wigilijne, z których dochód Caritas przeznacza na dofinansowanie obiadów dla ubogich dzieci. Ofiara za świece to minimum 10 zł. Do zakrystii zapraszamy po opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy, że dobrowolna ofiara składana przy okazji rozprowadzania opłatków nie jest zapłatą za nie, tak jak w sklepach, gdzie można nabyć je za kilka groszy, ale wspomaga całoroczne utrzymanie pana organisty.

14. W tym tygodniu na Mszę świętą wieczorną i spotkanie formacyjne zapraszamy:

- w poniedziałek (04.12.) uczniów klasy VI,

- w czwartek (07.12.) uczniów klasy VII i VIII,

- w czwartek (07.12.) członków Akcji Katolickiej.

15. Oby przychodzący Pan nikogo z nas nie zastał śpiącym, gdy przyjdzie. Dobrego i owocnego czasu pracy nad sobą w najkrótszym Adwencie dla wszystkich Parafian i Gości.