1. W poniedziałek, wtorek i środę będzie możliwość spowiedzi św. ale zachowując środki ostrożności. Spowiedź św. trwać będzie w tych dniach w godz. od 1630 – 1745 i Ks. Dariusz będzie spowiadał w kościele, Ks. Paweł w Sali Parafialnej, a Ks. Proboszcz w kancelarii parafialnej.

2. O przygotowanie kościoła na święta prosimy na środę rano parafian z nr od 261-280.

3. W Wielki Czwartek o godz. 1800 będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Nie będzie przeniesienia Pana Jezusa do Ciemnicy, nie będzie więc adoracji.

4. W wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia, a jeden tylko posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. O godz. 1600 będzie liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii Eucharystycznej będzie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do godz. 2200. Przypominamy, że w kościele może przebywać tylko 5 osób, dlatego adorować będziemy po kilka minut robiąc potem miejsce następnym wiernym. Adoracja Krzyża polegać będzie na przyklęknięciu i skłonie głowy, nie całujemy Krzyża.

5. W Wielką Sobotę adoracja na powyższych zasadach trwać będzie od godz. 800 do 1800. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia wody i pokarmów. O godz. 1800 będzie Msza św. Wigilii Paschalnej bez poświęcenia ognia. Nie będzie adoracji Strażaków, ministrantów i dziewcząt. W Wielką Sobotę nie ma już wprawdzie ścisłego obowiązku postu, ale zachęcamy do jego zachowania zgodnie z wielowiekową tradycją. Ponieważ nie będzie poświęcenia pokarmów, dlatego na stronie parafialnej będzie zamieszczona modlitwa, którą powinno się odmówić w poranek wielkanocny jako błogosławieństwo stołu.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja będzie o godz. 600, ale bez procesji rezurekcyjnej. Następne Msze św. będą o godz. 930, 1100 i 1600.

7. Ponieważ w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 1600 dlatego przed południem będą trzy Msze św. o godz. 800, 930 i 1100.

8. Przez cały ten tydzień oprócz Wielkiego Piątku, Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 1800.

9.Bóg zapłać za ofiarę 200 zł, którą na prace przy kościele złożyła na konto parafialne Mikoś Krystyna. Bóg zapłać również za ofiarę 100 zł, którą na kwiaty i światło do Bożego Grobu złożyła róża MB Królowej Polski.

10. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne w cenie przynajmniej 7 zł, a pieniądze te będą przeznaczone na pomoc biednym dzieciom.

11. Na koniec radosna wiadomość. Ojciec Św. Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej. Został nim Ks. mgr Krzysztof Chudzio, dotychczasowy proboszcz Jasienicy Rosielnej. Ma 32 lata kapłaństwa, pochodzi z Buszkowic koło Przemyśla. Życzymy Ks. Bp. Nominatowi wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w posłudze biskupiej w naszej Archidiecezji.

Błogosławieństwo Stołu Wielkanocnego