1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do częstszego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego przypominając, że możemy codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najśw. Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust zupełny poza kościołem. Przypominamy też, że dzieci przynoszą dziś do kościoła skarbonki wielkopostne i składają je na stoliku w tyle kościoła.

2. Juro, w poniedziałek przypada przeniesiona z Wielkiego Postu, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w naszej parafii uroczystość odpustowa. Na Prymarii i Sumie kazania odpustowe będzie głosił Ks. Proboszcz Zmiennicy – Józef Ciekliński. O też będzie przewodniczył odpustowej sumie. Po Sumie będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, podczas którego adorować będzie róża Ofiarowania NMP i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wieczorem o godz. 18.00 będzie Msza św. dla tych parafian, którzy nie będą mogli być przed południem. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to również Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

3. W środę o godz. 18.00 będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Po Mszy św. będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katoliciej.

4. W przyszła niedzielę, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, po wszystkich Mszach św., przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc biednym i potrzebującym.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 261-280. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 241-260 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 40 zł na remont kaplicy cmentarnej.

6. Przez cały ten tydzień oprócz poniedziałku i środy Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 18.00. W środę Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

7. Jeszcze raz przypominamy uczestnikom parafialnej katechezy przedmałżeńskiej, że kolejna konferencja będzie w przyszłą niedzielę po Prymarii

8. „Bóg zapłać” za ofiarę 100 zł, którą na remont kaplicy cmentarnej złożono z nr 212.