Konkurs plastyczno-techniczny:

Mój wyjątkowy Różaniec

Różaniec ponagla nasze palce, usta i serca do szerokiej symfonii modlitwy i z tego powodu jest największą modlitwą, jaką kiedykolwiek ułożył człowiek.

Abp Fulton Sheen

Takie słowa wypowiedział niegdyś jeden z wielkich amerykańskich biskupów FultonSheen, obecnie kandydat na ołtarze, kandydat do świętości. Jako wspólnota uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach podjęliśmy tę myśl organizując w miesiącu październiku konkurs: Mój wyjątkowy Różaniec. Do pracy w tym konkursie i do podjęcia zaangażowania zostały dosłownie zaproszone palce, usta i serca uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:

1) Kategoria uczniów młodszych (Oddział Przedszkolny, kl. I-III)

2) Kategoria uczniów starszych (klasy IV-VIII)

Uczniowie zostali zaproszeni do wykonania koronek różańcowych dowolną techniką, w dowolnej wielkości. Wymaganie było jedno – ma to być wyjątkowy Różaniec. Wyjątkowy bo mój, nasz, całej rodziny nieraz. Wyjątkowy dzięki oryginalnym pomysłom, poświęconemu czasowi na wykonanie, samej chęci pracy i powiązania jej ze wspólną modlitwą różańcową w domach i w naszej parafii. Uczniowie zostali zachęceni, by wykonując Różaniec odmówili jakąś jego część wspólnie lub indywidualnie. Czy się to udało? Tajemnica serc uczniów i ich sumień.

Przepiękne Różańce wzięły udział w konkursie, w którym Komisja, składająca się z pracowników szkoły wyłoniła po 3 zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Ponadto w kategorii uczniów klas starszych przyznano nagrodę społeczności szkolnej. To wyróżnienie przyznali uczniowie szkoły osobiście oddając głosy na wyjątkowy Różaniec.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria uczniów młodszych:

I miejsce: Michał Kawa – kl. II

II miejsce: Krystian Kopiec – kl. III

III miejsce: Eliza Kaszowska – kl. I

Kategoria uczniów starszych:

I miejsce: Zofia Łukaszyk – kl. VI

II miejsce: Amelia Przeszło – kl. IV

III miejsce: Gracjan Czerkies – kl. V

Nagroda społeczności szkolnej: Piotr Gładysz – kl. VII

Podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas szkolnego apelu, który przeprowadzono 25.11.2022 roku. Gratulacje i nagrody wszystkim zaangażowanym uczniom wręczyli: Dyrektor Szkoły – Agnieszka Woś, wicedyrektor Krystyna Żelaznowska, proboszcz – ks. kan. Marian Bądal i katecheta – ks. Bartosz Jakubowski.

Księdzu Proboszczowi dziękujemy za zorganizowanie nagród i motywowanie uczniów do zaangażowania na rzecz szkoły i parafii, zaś Dyrekcji i pracownikom szkoły za współorganizację konkursu, pomoc i życzliwą atmosferę.

Prace konkursowe zdobiły naszą parafialną świątynię w miesiącu październiku, dzięki czemu Rodzice mogli ucieszyć się aktywnością swoich dzieci. Także pozostali Parafianie mogli poczuć się jak we wspólnocie, podziwiając prace najmłodszego pokolenia Izdebczan. Niewątpliwie wykonane prace stały się swoistym darem dla Maryi i Jezusa w październikowym miesiącu wzmożonej modlitwy na różańcu. Włożony wysiłek i zaangażowanie Rodzin w wykonane prace ofiarujemy na chwałę samemu Bogu.