1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw tzw. Suche Dni Letnie.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie z rodzicami gimnazjalistów kl. III przed Bierzmowaniem.

3. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. W piątek, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a gimnazjalistów kl. III na początek nowenny przed Bierzmowaniem.

5. W sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.

6. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Szkaplerznej. Ponieważ przyjdzie jeszcze jeden rachunek za ogrzewanie kościoła, taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ten właśnie cel.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 321-340. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 301-320 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 40zł na potrzeby kościoła.

8. We wtorek i piątek Msze św. odprawiane będą o 7.00 i 18.00, w pozostałe dni Msza św. będzie tylko wieczorem o 18.00.

9. „Bóg zapłać” za ofiarę 50zł, którą na spłatę kredytu złożyła róża św. Piotra i Pawła. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że taca z ubiegłej, niedzieli na spłatę kredytu wyniosła 2450zł i została zapłacona kolejna rata w wysokości 2800zł.

BANER_TYDZIEN_POWOLAN

Modlitwa o powołania

Dobry Pasterzu naszych dusz, Ty znasz swoje owce i wiesz, jak dotrzeć do serca człowieka. Otwórz umysły i serca młodych, którzy szukają i oczekują słowa prawdy dla swego życia, daj im odczuć, że tylko w Tajemnicy Wcielenia znajdą pełne światło. Dodaj odwagi tym. którzy wiedzą, gdzie szukać prawdy, ale boją się. że Twoje wymagania są zbyt trudne, i porusz ducha tych. którzy chcieliby pójść za Tobą. lecz nie umiejąc przezwyciężyć niepewności i strachu, idą za innymi głosami i wchodzą na drogi prowadzące donikąd. Ty jesteś Słowem Ojca. Słowem, które stwarza i zbawia. Słowem, które oświeca i umacnia serca, przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych, daj tym. których powołujesz, odwagę odpowiedzenia z miłością: „Oto ja, poślij mnie!”. Amen