Facebook parafii
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Program duszpasterski 2013/17
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Przypominamy, że dziś po Sumie będzie zebranie Rady parafialnej.

2. Jutro, 23.12, przypada rocznica świeceń biskupich, a w wigilię dzień imienin Ks. Bpa Adama Szala – módlmy się w tych dniach w jego intencji.

3. W poniedziałek i wtorek Msze św. roratnie będą odprawiane rano o godz. 7.30. Godzinki przed roratami w poniedziałek śpiewać będzie róża Zwiastowania Pańskiego, a we wtorek – MB Królowej Polski.

4. We wtorek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczór wigilijny mamy przeżyć na modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd i kolacji w rodzinnym gronie. W Wigilię obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i spożywania alkoholu. O północy będzie odprawiana uroczysta Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, byśmy jak najliczniej mogli powitać Boże Narodzenie.

5. W środę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę. Godzinki śpiewać będzie róża Matki Kościoła. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może również przyjąć Komunię św. w dzień Bożego Narodzenia.

6. W czwartek drugi dzień Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Ponieważ nie będzie Mszy św. popołudniowej, będą 3 Msze św. przed południem: Prymaria o godz. 8.00, następna Msza św. będzie o godz. 9.30 i potem Suma o godz. 11.00 z poświęceniem owsa. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Niepokalanego Serca NMP. Taca przeznaczona będzie na Sem. Duch. w Przemyślu i PAT w Krakowie.

7. W piątek przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00, podczas której będzie tradycyjne poświęcenie wina.

8. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Św. Rodziny. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Piotra i Pawła. Ponieważ będzie to ostatnia niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na opłacenie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

9. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 1-20. Sprzątanie będzie w piątek rano. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 666-683 za przygotowanie kościoła na te niedzielę i za ofiarę 45 zł na potrzeby kościoła.

10. W piątek Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00, natomiast w sobotę Msza św. będzie tylko rano o godz. 7.00.

11. W minionym tygodniu ofiary na tegoroczne prace parafialne złożyli: po 200 zł – Rut Piotr, Gwizdała Mieczysław, Hoc Marian, Maniawski Bolesław, z nr. 562; 150zł – Biedroń Sylwester; po 100 zł – Gładysz Zenon, Naleśnik Zygmunt, Fal Wojciech nr 607, Fil Henryk nr 607a, Blama Stanisława. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

12. W sobotę rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską – kolędę. W sobotę trwać będzie od godz. 9.00 – 20.00. Ks. Paweł Pietryka rozpocznie w sobotę kolędę od nr. 1 i potem dalej za numerami. Ks. Paweł Ostafiński w sobotę będzie chodził po kolędzie na Rudawcu. Ks. Proboszcz rozpocznie w sobotę kolędę od nr. 437 i potem dalej za numerami pod Obarzym i w stronę Pałacu. Prosimy, by w miarę możliwości w czasie kolędy wszyscy domownicy byli w domu. Z okazji kolędy parafianie tradycyjnie składają ofiarę, która jest częścią wynagrodzenia dla księży za pracę przez cały rok. Prosimy, by ofiary te parafianie składali na tacę w kopertach z napisem „kolęda”. W czasie kolędy w domu można składać ofiary na Msze św. lub na prace przy kościele. W przyszła niedzielę będzie podany dalszy ciąg kolędy.

13. Ks. Proboszcz z Nowego Łupkowa poinformował, że zebrana w naszej parafii taca wyniosła 3 443 zł. Ks. proboszcz jeszcze raz składa wszystkim parafianom serdeczne „Bóg zapłać” i życzy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku.