1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

2. Jutro, w poniedziałek 1.05, początek nabożeństw majowych. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej, którą będziemy wysławiać przez śpiew Litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwa będą po Mszy św. wieczornej o 18.00, natomiast w niedzielę o 15.45. W poniedziałek na nabożeństwie majowym adorować będzie róża MB Szkaplerznej, a we wtorek róża MB Zielnej.

3. W środę, 3.05, przypada Uroczystość MB Królowej Polski – dzień odpustu na rudawcu, gdzie Suma odpustowa będzie o 11.00. Z tego względu Msze św. w Izdebkach będą o 8.00, 9.30 i 16.00. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. Msza św. o 16.00 będzie odprawiana w kościele z udziałem OSP w Izdebkach ze sztandarem i pocztu sztandarowego SP nr 2 w Izdebkach. Na tę Mszę zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych. Po Mszy św. udamy się w procesji do Kopca Konstytucji 3 Maja, gdzie będzie odprawione nabożeństwo majowe i pomodlimy się w intencji Ojczyzny.

4. W pierwszy czwartek miesiąca spowiedź św. od 17.30. O 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża MB Częstochowskiej.

5. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. O 17.00 będzie spowiedź św. O 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo majowe i pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża MB Siewnej.

6. W pierwszą sobotę na Mszę św. wieczorną o 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża MB Bolesnej. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą maja, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Gromnicznej. Po Prymarii adorować będzie róża Ofiarowania NMP, a po Sumie MB Różańcowej. Na nabożeństwie majowym o 15.45 adorować będzie róża św. Józefa. Po nabożeństwie będzie Msza św.

8. O przeprowadzenie porządków i posprzątanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 1-20. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 666-683 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 85zł na potrzeby kościoła.

9. Przez cały tydzień, oprócz środy, Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

10. „Bóg zapłać” za ofiarę 200zł, którą na prace na cmentarzu złożył Baran Zbigniew nr 563. miną już czas zimowych i świątecznych wydatków, dlatego zwracamy się z prośbą do tych parafian, którzy przez 2 prawie lata nie złożyli jeszcze żadnej ofiary na prace na cmentarzu bądź złożyli niepełną. Do tej pory złożono 263 ofiary: 250zł-1, po 200zł-157, po 150zł-4, po 100zł-100, 50zł-1. Z tej statystyki wynika, że przeszło 200 rodzin nie złożyło jeszcze żadnej ofiary. Przypominamy, że ofiary te trzeba koniecznie złożyć do końca sierpnia, by można było wykonać alejki na drugiej połowie cmentarza.

czytanie