1. Przypominamy, że dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary wspomagające „Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes”, które jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy. Dziś o godz. 15.00 Gorzkie Żale, a po nich Msza św.

2. W środę 19.03. przypada Uroczystość św. Józefa – modlimy się za mężów i ojców. Jest to również dzień imienin emerytowanego Ojca Świętego Benedykta XVI i ks. Abpa Metropolity Józefa Michalika – prośmy Pana Boga o potrzebne łaski dla nich w pełnieniu apostolskiego posługiwania w Kościele. O modlitwę prosi również wszystkich parafian ks. Proboszcz w dniu jego imienin. O godz. 17.00 będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. We czwartek o godz. 16.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

4. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a po niej Msza św.

5. W sobotę rozpoczynamy w naszej parafii odnowienie Misji św., które prowadził będzie ks. prał. Józef Niżnik, a które zakończymy odpustem parafialnym Zwiastowania Pańskiego. W sobotę o godz. 8.30 będzie Msza św. z nauką ogólną misyjną. O godz. 15.30 będzie Msza św. z nauką misyjną dla dzieci szkół podstawowych. Prosimy rodziców o pomoc w umożliwieniu dzieciom udziału w tym spotkaniu misyjnym. O godz. 17.30 będzie Msza św. z nauką misyjną, a po tej Mszy św. będzie nauka misyjna dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich i młodzieży pracującej.

6. W niedzielę nauki misyjne będą na Mszach św. o godz. 8.00 i 11.00. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Gromnicznej. O godz. 15.00 będą Gorzkie Żale z misyjnym kazaniem pasyjnym, podczas których adorować będzie Akcja Katolicka. Po Gorzkich Żalach będzie Msza Św. Dalszy program odnowienia Misji św. będzie podany w przyszłą niedzielę, a już jest wywieszony w gablocie.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielą prosimy parafian z nr. 241 – 260. „Bóg zapłać” parafianom z nr. 221 – 240 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

8. W poniedziałek Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00, od wtorku do piątku Msze św. będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00, w sobotę Msze św. będą o 8.30, 15.30 (dla dzieci) i o 17.30.

9. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: 100 € – anonimowa; po 200 zł – Woś Tadeusz, Najdecki Sylwester, Dzioba Stefan; po 150 zł – anonimowa; po 100 zł – z nr. 242, anonimowa. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

10. Pragniemy poinformować, że rozprowadzono w ubiegłą niedzielę cegiełki na sumę 2757,40 zł. Komitet Budowy Kościoła z parafii Moszczany jeszcze raz składa serdeczne „Bóg zapłać” naszym parafianom za złożone ofiary.

11. Wpłynęły już pierwsze ofiary na światło i kwiaty do Bożego grobu – 130 zł ofiarowała róża św. Józefa, 100 zł – róża Niepokalanego Serca NMP, „Bóg zapłać” za te ofiary i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

12. W zakrystii są do nabycia świece wielkanocne – paschaliki, w cenie 7 zł. Jest ich tylko 40 szt. – prosimy o ich nabywanie, a pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone dla biednych dzieci przez diecezjalną „Caritas”.