Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego przypominając, że możemy codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

2. Jutro przypada przeniesiona z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, a w naszej parafii odpust. Kazania odpustowe na Prymarii i Sumie głosił będzie ks. Andrzej Barański, nowy proboszcz w Turzem Polu. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas których adorować będzie róża MB Częstochowskiej. Na Sumę zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalną. O 17.00 będzie Msza św. dla tych parafian, którzy z różnych względów nie będą mogli być przed południem. Z okazji Dnia Świętości Życia modlimy się w tym dniu o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

3. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Po Mszy św. w Sali Parafialnej będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

4. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Nieustającej Pomocy. Ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na spłatę kredytu.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 281-300. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 261-280 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 120zł na spłatę kredytu.

6. Od wtorku do soboty Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

7. „Bóg zapłać” za ofiarę 100zł, którą na spłatę kredytu złożył Szerszeń Józef nr 262.

8. Ponieważ przeżywamy Rok Miłosierdzia, począwszy od najbliższego piątku w każdy piątek pół godziny przed Mszą św. wieczorną będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, na którą serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.

Miłosierdzie-Boże