1. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu, który jest okresem radosnego i pobożnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przez cały okres Adwentu Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana jako roratnia ku czci Matki Bożej. Dlatego zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach. Zachęcamy również dorosłych, by przynajmniej na czas Adwentu wstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów. Przez cały okres Adwentu pół godziny przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci NMP. W tym tygodniu Godzinki przed Roratami śpiewać będą następujące róże: poniedziałek-Niepokalanego Poczęcia NMP, wtorek-Św. Rodziny, środa-MB Gromnicznej, czwartek-MB z Lourdes, piątek-Zwiastowania Pańskiego, sobota-MB Królowej Polski.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W pierwszy czwartek pół godziny przed Mszą św. roratnią będzie spowiedź św. Po Mszy św. będzie spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej kl. III.

3. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź św. od 16.00. Po Mszy św. roratniej będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe podczas którego adorować będzie róża MB Szkaplerznej.

4. W pierwszą sobotę na Roraty zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca, bowiem po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. Po zmianie tajemnic w kościele będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Św. Mikołaj rozda paczki dzieciom z oazy, scholi, ministrantom i młodzieży, ale także niektórym grzecznym dzieciom.

5. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą grudnia, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. Po Prymarii adorować będzie róża MB Zielnej, po Sumie-MB Częstochowskiej i po Mszy św. o 16.00-Ofiarowania NMP. Ponieważ w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, dlatego po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc temu Kościołowi.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 606-625. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 584-605 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 20zł na potrzeby kościoła.

7. Przez cały tydzień, z wyjątkiem czwartku i piątku, Msze św. będą odprawiane o 7.00 i 17.00. W czwartek i piątek Msza św. będzie tylko wieczorem o 17.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: po 200zł – Gładysz Maciej, Jedynak Krzysztof, Sochacki Marian, po 100zł – z nr 235, Fil Bolesław, z nr 582, z nr 664. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

9. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5zł na pomoc biednym dzieciom. W zakrystii można też nabywać opłatki składając dobrowolną ofiarę.

10. W przyszłą niedzielę nie będzie parafialnej katechezy przedmałżeńskiej, będzie ona w drugą niedzielę grudnia po Prymarii.