Facebook parafii
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Program duszpasterski 2013/17
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowującym do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to okres, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się duszę ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem radosnego i pobożnego oczekiwania. Przez cały okres Adwentu Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana jako Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej. Dlatego zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach. Zachęcamy również dorosłych, by przynajmniej na czas Adwentu wstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów. Przez cały okres Adwentu pół godziny przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tym tygodniu Godzinki  przed Roratami śpiewać będą następujące róże: poniedziałek – MB Gromnicznej, wtorek – MB z Lourdes, środa – Zwiastowania Pańskiego, czwartek – MB Królowej Polski, piątek – Matki Kościoła, sobota – Niepokalanego Serca NMP.

2. W środę po Mszy św. wieczornej w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

3. W pierwszy czwartek pół godziny przed Mszą św. będzie spowiedź św. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci kl. II, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

4. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu od godz. 16.00 będzie spowiedź św. Po Mszy św. roratniej będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża Św. Rodziny. Po nabożeństwie w kościele będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Św. Mikołaj rozda paczki dzieciom z oazy, scholi i ministrantom, ale także niektórym grzecznym dzieciom.

5. W pierwszą sobotę na Roraty zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca, bowiem po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. Na Sumę o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci z kl. II obu szkół podstawowych wraz z rodzicami, bo na początku tej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia medalików i wręczenia ich dzieciom. Ponieważ przyszła niedziela będzie dniem solidarności z Kościołem na Wschodzie, po wszystkich Mszach przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc temu Kościołowi.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 626 – 645. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 606 – 625 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

8. Przez cały ten tydzień, oprócz soboty, Msza św. będzie odprawiana tylko wieczorem o godz. 17.00. W sobotę Msza św. będzie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00.

9 . W minionym tygodniu ofiary na tegoroczne prace przy parafialne złożyli: po 200 zł – Szerszeń Janina nr 203, Owsiany Stanisław nr 225, Potoczny Stanisław nr 264, Gładysz Jan nr 360, Ogrodnik Helena 423, z nr. 538, anonimowa; po 100 zł – z nr. 86, z nr. 393, Bieńko Antoni nr 566; po 50 zł – Pecka Czesław, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Łącznie z dziś przeczytanymi, do tej pory złożono 261 ofiar, w tym: po 200 zł – 191, po 100 zł – 68 i po 50 zł – 3. Jest to mniej więcej połowa parafian. Dlatego za dwa tygodnie, w niedzielę 15 grudnia prosimy radnych parafialnych o zgłoszenie się w zakrystii po listy i odwiedzenie tych parafian, którzy nie złożyli jeszcze żadnej ofiary lub złożyli niepełną. Prace bowiem przy Domu Przedpogrzebowym trwają i trzeba za nie zapłacić. Złożyliśmy już dokumenty o dotację, ale nawet, gdy ją dostaniemy, zabezpieczy ona tylko 1/4 kosztów. Prosimy więc o składanie ofiar, bowiem w przyszłym roku będzie jeszcze taka sama ofiara, aby ukończyć ten Dom Przedpogrzebowy i by móc go od jesieni użytkować.

10. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając przynajmniej 5 zł na pomoc biednym dzieciom.

11. „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej przysyła do naszej parafii produkty żywnościowe jako pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Rozdawnictwo tych darów będzie we wtorek w godz. 8.00 – 10.00.