1. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowującym do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to okres, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się duszę ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem radosnego i pobożnego oczekiwania. Przez cały okres Adwentu Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana jako Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej. Dlatego zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach. Zachęcamy również dorosłych, by przynajmniej na czas Adwentu wstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów. Przez cały okres Adwentu pół godziny przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tym tygodniu Godzinki  przed Roratami śpiewać będą następujące róże: poniedziałek – MB Gromnicznej, wtorek – MB z Lourdes, środa – Zwiastowania Pańskiego, czwartek – MB Królowej Polski, piątek – Matki Kościoła, sobota – Niepokalanego Serca NMP.

2. W środę po Mszy św. wieczornej w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

3. W pierwszy czwartek pół godziny przed Mszą św. będzie spowiedź św. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci kl. II, w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

4. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu od godz. 16.00 będzie spowiedź św. Po Mszy św. roratniej będzie nabożeństwo pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża Św. Rodziny. Po nabożeństwie w kościele będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Św. Mikołaj rozda paczki dzieciom z oazy, scholi i ministrantom, ale także niektórym grzecznym dzieciom.

5. W pierwszą sobotę na Roraty zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca, bowiem po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. Na Sumę o godz. 11.00 zapraszamy szczególnie dzieci z kl. II obu szkół podstawowych wraz z rodzicami, bo na początku tej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia medalików i wręczenia ich dzieciom. Ponieważ przyszła niedziela będzie dniem solidarności z Kościołem na Wschodzie, po wszystkich Mszach przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc temu Kościołowi.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 626 – 645. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 606 – 625 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

8. Przez cały ten tydzień, oprócz soboty, Msza św. będzie odprawiana tylko wieczorem o godz. 17.00. W sobotę Msza św. będzie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00.

9 . W minionym tygodniu ofiary na tegoroczne prace przy parafialne złożyli: po 200 zł – Szerszeń Janina nr 203, Owsiany Stanisław nr 225, Potoczny Stanisław nr 264, Gładysz Jan nr 360, Ogrodnik Helena 423, z nr. 538, anonimowa; po 100 zł – z nr. 86, z nr. 393, Bieńko Antoni nr 566; po 50 zł – Pecka Czesław, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Łącznie z dziś przeczytanymi, do tej pory złożono 261 ofiar, w tym: po 200 zł – 191, po 100 zł – 68 i po 50 zł – 3. Jest to mniej więcej połowa parafian. Dlatego za dwa tygodnie, w niedzielę 15 grudnia prosimy radnych parafialnych o zgłoszenie się w zakrystii po listy i odwiedzenie tych parafian, którzy nie złożyli jeszcze żadnej ofiary lub złożyli niepełną. Prace bowiem przy Domu Przedpogrzebowym trwają i trzeba za nie zapłacić. Złożyliśmy już dokumenty o dotację, ale nawet, gdy ją dostaniemy, zabezpieczy ona tylko 1/4 kosztów. Prosimy więc o składanie ofiar, bowiem w przyszłym roku będzie jeszcze taka sama ofiara, aby ukończyć ten Dom Przedpogrzebowy i by móc go od jesieni użytkować.

10. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając przynajmniej 5 zł na pomoc biednym dzieciom.

11. „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej przysyła do naszej parafii produkty żywnościowe jako pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Rozdawnictwo tych darów będzie we wtorek w godz. 8.00 – 10.00.