1. W poniedziałek Ks. Abp Adam Szal odwołał z pracy w naszej parafii Ks. Piotra Petka. W najbliższych dniach Ks. Abp skieruje do pracy w naszej parafii nowego Ks. Wikariusza.

2. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu, który jest okresem radosnego i pobożnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przez cały okres Adwentu Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana jako roratnia ku czci Matki Bożej. Dlatego zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach. Zachęcamy również dorosłych, by przynajmniej na czas adwentu wstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów. Przez cały okres Adwentu 20 min przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci NMP, a do tego śpiewania zapraszamy wszystkich parafian

3. W środę po Mszy św. roratniej będzie spotkanie członków Akcji Katolickiej.

4. W pierwszy czwartek spowiedź św. od godz. 1630.

5. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź o godz. 1600, a o godz. 1700 Msza św. roratnia, po której z racji 1-go piątku odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. roratniej w kościele będzie spotkanie ze św. Mikołajem, który rozda paczki dzieciom z oazy, ministrantom, ale także niektórym grzecznym dzieciom

6. W pierwszą sobotę, na Mszę św. roratnią o godz. 1700 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca, bowiem po tej Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.

7. W Przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła, po Sumie – róża Zwiastowania Pańskiego, a po Mszy św. o godz. 16.00 – róża św. Jana z Dukli. Na Sumę zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, bowiem na początku tej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia medalików i wręczenia ich dzieciom. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca dlatego taca przeznaczona będzie na prace przy kościele. Będzie to również dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, dlatego po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc temu Kościołowi.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 584-605. „Bóg zapłać” parafianom z nr. od 561-583 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 50 zł na prace przy kościele.

9. Przez cały ten tydzień Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 oraz wieczorem o godz. 1700.

10. W zakrystii nadal można nabywać opłatki, składając dobrowolną ofiarę na potrzeby kościoła. W zakrystii można nabywać też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5 zł na pomoc biednym dzieciom.

11. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli: 200 zł – Starzyk Jacek nr 366A; 100 zł – Starzyk Bronisław. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.