III Niedziela Wielkanocna rozpoczęła w Polsce XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jak co roku, już od 16-stu lat jest przypomnieniem – wołaniem do chrześcijanina, aby sięgał często po Biblię, bo jest Ona księgą życia, żywym słowem, które z miłości Bóg wypowiada do człowieka. W tym roku był on obchodzony pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem”.

Niedziela rozpoczynająca ten tydzień jest także ósmym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. W tym roku pod hasłem: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie” odczytywaliśmy w naszym kościele fragmenty Dziejów Apostolskich. I znów wielkie wołanie Boga, który działa w swoim Kościele: Sięgajmy po Biblię. Warto rozplanować sobie czas, by sięgnąć w domu po urywek Dziejów Apostolskich, choćby w najbliższym roku się to udało – będzie to sukces, wielka radość dla Boga.

Przygotowane przez młodzież karteczki z numerami rozdziałów księgi były taką propozycją – pomysłem, by w tym dniu biblijnym jako parafia przeczytać wspólnie, choć w swoich domach indywidualnie całe Dzieje Apostolskie. Potrzeba było do tego dzieła 28 osób. I… Udało się. Może za rok uda się przeczytać dwa razy…? Może znajdzie się więcej osób? Ilu jest nas wierzących w parafii? Tak na serio? Tak naprawdę? Damy radę?

Dziękujemy naszym lektorom za odwagę i świadectwo wiary. Niech ono będzie zachętą dla innych, by kiedyś nie bać się tego zadania. By się przełamywać. Nie zawsze muszą iść: oni. Tamci, jedni i ci sami – bo to ich zadanie. Czy na pewno? A ja? Zostałem stworzony przez innego Boga? Z innej gliny jestem ulepiony? Nie bójmy się Boga, nie bójmy się Jego słowa, wspólnoty, którą tworzymy, a przynajmniej mamy tworzyć jako parafia. Budujmy nasze życie na słowie Boga – mocnym fundamencie, żeby się nie okazało, że nasze kalkulacje skończą się kompletnym fiaskiem życia duchowego.

Do dzieła! Niech słowo Boga w nas żyje!