Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Drogę Światła w naszej parafii. Wspólne spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem rozpoczniemy w najbliższą sobotę 27 kwietnia od Mszy świętej o godz. 19.00 w kościele parafialnym. Jeśli pozwoli pogoda wyruszymy w trasę wokół kościoła wraz z Chrystusem Zmartwychwstałym, przeżywając 14 stacji – objawień.

Warto zabrać na to nabożeństwo swoje światła – znicze.

Forma nabożeństwa „Drogi Światła” przypomina nabożeństwo „Drogi Krzyżowej”. To taki wielkanocny odpowiednik. Składa się z 14 stacji, a każdej z nich towarzyszą rozważania, dotyczące wydarzeń związanych ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo odprawiane jest z reguły po zmroku, kiedy znak światła nabiera swojej wymowy, rozpraszając mrok nocy.

Odprawianie nabożeństwa „Drogi Światła” zapoczątkowano we Włoszech w latach 80. ubiegłego wieku. Papież Jan Paweł II umieścił „Drogę Światła” w oficjalnym modlitewniku na „Wielki jubileusz roku 2000”. W 2002 roku została oficjalnie zatwierdzona przez rzymską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.