Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2023/24
logo galeria
Program duszpasterski 2022/23
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

W jesiennej aurze, w naszej szkole został zorganizowany i przeprowadzony Konkurs Biblijny, którego tematyką było hasło obecnego roku duszpasterskiego w Kościele: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Starano się zachęcić uczniów, by zamiast się nudzić w chłodne jesienne długie wieczory, wzięli do ręki Biblię i szukali w niej sensu życia, pogłębienia wiary a przy okazji mogli się przygotować do biblijnych potyczek. Wiemy, że czytanie Biblii to obowiązek człowieka wierzącego, z którego w różnej mierze się wywiązuje. Biblia to słowo Boga, Jego wskazówki do mądrego życia. 15 uczniów naszej szkoły dało się przekonać i zdecydowało się wziąć udział w etapie szkolnym, który odbył się 05.12.2023 r.

Spośród naszych konkursowiczów została wyłoniona trójka najlepszych, którzy reprezentowali naszą szkołą w II z III etapów tego konkursu w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy. To właśnie tam w dniu 05.03.2024 r. odbył się dekanalny, czyli II etap tego konkursu. Naszą szkołę z chlubą reprezentowały: Małgorzata Dziuban (kl. VII), Melania Kocyła (kl. VII) i Julia Wojdanowska (kl. VI). Gratulujemy naszym dziewczętom, a także wszystkim uczestnikom konkursu, ciesząc się, że niektóre z nich wzięły udział w kolejnej już edycji tego konkursu.

Celem konkursów dotyczących Pisma Świętego jest nie tylko poszerzenie umiejętności korzystania z Biblii czy zachęcenie do jej lektury, ale też uzyskanie dodatkowych wiadomości o życiu Jezusa, jego uczniów oraz ich działalności. Przez te zabiegi czytelniczo-naukowe doskonali się także i umacnia nie tylko nasza wiedza, ale i wiara, wszak Biblia jest księgą wyjątkową, żywą, mającą moc zmiany serc i umysłów.

Pozostaje mieć nadzieję, że przeczytane przez uczniów słowo Boże pozostanie z nimi na całe ich życie. Nie chodzi przecież o sukcesy, które nie raz są wynikiem szczęścia, mniejszej tremy, lepszego dnia, ale o trud pracy i chęć szczerego zaangażowania. Dobrze by było, gdyby nasi uczniowie zaglądali do Biblii chętnie i często, przez cały rok, nie tylko w jesienne chłodne wieczory. Mamy nadzieję, że choć trochę się to uda. Będzie to bardziej realne, jeśli Rodzice już od wczesnego dzieciństwa będą zaprzyjaźniać swoje pociechy z biblijnymi opowieściami, chociażby, czytając dzieciom do snu.

Wszyscy zmieniajmy swoje serca słowem Bożym. Ono nas rozwija a dzięki temu przybliżamy się do Królestwa Niebieskiego, które „czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak”.