1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe – w tych dniach na Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie majowym modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

2. We wtorek przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Bpa Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otoczmy naszą modlitwą. Przypominamy też, że był to dzień imienin śp. Ks. Kanonika Stanisława Zborowskiego i śp. Ks. Stanisława Gorczycy – wspomnijmy o nich w naszych modlitwach.

3. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

4. Na nabożeństwach majowych adorować będą następujące róże:

w poniedziałek – Zwiastowania Pańskiego; we wtorek – MB Królowej Polski; w środę – Matki Kościoła; w czwartek – Niepokalanego Serca NMP; w piątek – MB Nieustającej Pomocy; w sobotę – MB Szkaplerznej

5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 1545 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża MB Zielnej, a po nim Msza Św. Ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na remont kaplicy cmentarnej.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 341-360. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 321-340 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 90 zł na potrzeby kościoła.

7. Przez cały ten tydzień Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800 wraz z nabożeństwem majowym.

8. W minionym tygodniu ofiary na remont kaplicy cmentarnej złożyli: po 100 zł – Gwizdała Zofia nr 324 i Oleszko Adolf

9. W poniedziałek po nabożeństwie majowym w Sali Parafialnej będzie spotkanie z rodzicami młodzieży gimnazjalnej kl. III

10. W środę po nabożeństwie majowym w Sali Parafialnej będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.