1. Dziś o godz. 1530 będzie nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. Przypominamy, że dziś przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

2. We wtorek przypada rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Seniora Józefa Michalika – módlmy się w tym dniu w jego intencji.

3. W czwartek przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty – modlimy się w intencji służby zdrowia.

4. W piątek wspominamy bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika.

5. W sobotę będzie pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom – zaproszeni są wszyscy zatroskani o powołania.

6. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże:

w poniedziałek – Św. Rodziny; we wtorek – MB Gromnicznej; w środę – Akcja Katolicka; w czwartek – Zwiastowania Pańskiego; w piątek – MB Królowej Polski; w sobotę – Korona Miłosierdzia Bożego

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na pomoc misjom. O godz. 1530 będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża Matki Kościoła, a po nim Msza św.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 101-120. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 81-100 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 130 zł na potrzeby kościoła.

9. W poniedziałek Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 1700, natomiast w pozostałe dni Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o grobach naszych bliskich i o grobach zapomnianych Niech wygląd naszych cmentarzy będzie świadectwem naszej wiary w życie wieczne. Sprzątając groby pamiętajmy o świętości wszystkich grobów, nie składajmy śmieci na grobach innych, ale w przeznaczonym do tego miejscu.

11. Na stoliku w tyle kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypełniać i składać wraz z ofiarą w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w listopadzie.

12. Jeszcze przez dwa tygodnie można zapisywać się w zakrystii na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Kalisza i Gniezna wpłacając kwotę 130 zł.

13. Pragniemy poinformować o uroczystościach, które będą miały miejsce w najbliższych dniach w Brzozowie. W piątek o godz. 1400 będzie Msza św. koncelebrowana w dzień Patrona powiatu brzozowskiego, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W sobotę o godz. 1500 Ks. Abp Adam Szal konsekruje nowy ołtarz w brzozowskim kościele. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 będzie uroczystość nadania kolegiacie brzozowskiej tytułu Bazyliki Mniejszej, którego dokona Ks. Abp Salvatore Penachio – Nuncjusz Apostolski w Polsce w asyście biskupów, kapłanów, sióstr zakonnych i wielu wiernych. Na wszystkie te uroczystości zaprasza Ks. dziekan Franciszek Goch – proboszcz w Brzozowie.

14. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie przeprowadzone będą wybory do samorządów terytorialnych. Wybory te mają wyłonić naszych reprezentantów, którzy decydować będą w najważniejszych sprawach naszej gminy, powiatu i województwa. Weźmy więc wszyscy udział w tych wyborach i wybierzmy ludzi, którzy znani są nam z uczciwości, pracowitości, z zaangażowania i zatroskania o lepszy rozwój naszej gminy i regionu. Niech nasi przedstawiciele będą w Radzie Gminy, Powiatu i Województwie, by mogli zadbać tam o sprawy dla nas ważne i bliskie.