11 listopada obchodziliśmy kolejną, 104. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się w naszym kościele parafialnym od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, której przewodniczył proboszcz – ks. kan. Marian Bądala.

Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy w towarzystwie Kompanii Honorowej, pocztów sztandarowych organizacji i instytucji oraz orkiestry udali się pod pomnik Grób Nieznanego Żołnierza i obelisk upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej, gdzie ulokowany został maszt w ramach programu „Pod biało — czerwoną”. Uroczystej inauguracji masztu dokonał Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski.

Gminne obchody Święta Niepodległości zakończyła patriotyczna część artystyczna przygotowana przez pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tych wydarzeń.

Ojczyzna to jest skarb bezcenny, którą należy kochać i jej służyć. Polska jest naszą matką, dlatego ma prawo do miłości szczególnej. Módlmy się za naszą Ojczyznę i pamiętajmy jak cenna jest niepodległość. Miejmy poczucie godności, które ma swoje źródło w Jezusie Chrystusie.