1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętamy w modlitwach o misjonarzach, modlimy się o ewangelizację ludów.

2. Statystyka niedzielnego uczestnictwa wiernych i przyjmowania Komunii Świętej w naszej parafii w zwykłą niedzielę przedstawia się następująco:

• Uczestnicy niedzielni (883 osoby): 409 mężczyzn (w tym 67 w Rudawcu), 474 kobiet (w tym 89 w Rudawcu),
  • Przyjmujący Komunię świętą (269 osoby): 89 mężczyzn (w tym 17 w Rudawcu), 180 kobiet (w tym 43 w Rudawcu).

3. W Liturgii Kościoła tego tygodnia będziemy wspominać: w środę (22.10.) św. Jana Pawła II, papieża, w czwartek (24.10.) bł. Jana Balickiego, prezbitera. Po Mszach świętych ucałujemy ich relikwie. W piątek pomodlimy się o ewangelizację ludów i za misjonarzy. W niedzielę (27.10.) uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Msza Święta w Rudawcu zostanie odprawiona we wtorek o godz. 1600.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych i zyskiwania odpustów. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1430. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie Różańca przez następujące grupy:

- w poniedziałek – Róże: MB Różańcowej, MB Królowej Polski, MB Nieustającej Pomocy,

- we wtorek  – klasę III,

- w środę – wszystkie mamy i ojców w intencji swoich dzieci,

- w czwartek – klasę IV i V,

- w piątek – klasę I i II,

- w sobotę – klasę VI, VII i VIII.

- w niedzielę – wszystkie chętne dzieci (zwłaszcza z przedszkola i zerówki).

6. Przypominamy o składaniu list członków poszczególnych Róż Różańcowych.

7. W piątek o godz. 1230 wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy i Świętego Krzyża.

8. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę i kwiaty. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 441- 460. Nie potrzeba kupować kwiatów.

9. W przyszłą niedzielę (27.10.) składka będzie przeznaczona na zimowe ogrzewanie świątyni.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Świętej Rodziny.

11. Zbliża się miesiąc listopad, a w związku z tym będziemy częściej pamiętać o naszych zmarłych, dlatego bardzo prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich na cmentarzu. Za porządek na nim jest odpowiedzialny każdy z nas, a nie firma sprzątająca. Gorąco więc jeszcze raz prosimy o zabieranie śmieci z cmentarza, a także reagujmy, gdy widzimy, że ktoś składuje te śmieci, tam, gdzie nie powinno ich być.

12. Zaczynają spływać prośby o modlitwę za zmarłych z naszych rodzin, czyli listopadowe wypominki, dlatego od dzisiaj będą wyłożone w naszej świątyni kartki wypominkowe. Można się w nie zaopatrzyć na stoliku przy wejściu do kościoła. Prosimy wyraźnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych oraz ich nie odmieniać, aby ograniczyć ilość błędów podczas odczytywania. To ułatwi prawidłowe odczytanie Na każdej kartce wypominkowej znajduje się data jej odczytania i modlitwy za polecanych zmarłych. Wypominki prosimy składać w zakrystii.

13. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- we wtorek (21.10.): kandydatów na ministrantów.

14. Zapowiedzi przedślubne:

- Grzegorz Marek Barć z Rzeszowa i Katarzyna Ewa Lubecka, nasza parafianka zapowiedź II,

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: śp. Ryszarda Potocznego, śp. Janinę Sawę, śp. Antoniego Herbuta (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – 21.10. o godz. 1400). W ich intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie…

16. Ceną naszego zbawienia była śmierć Boga. Przybliżajmy się zatem z ufnością do Chrystusa, abyśmy doświadczali na co dzień Jego laski i miłosierdzia.