1. Dziś przeżywamy XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Ewangelia cierpienia i starości”. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia. Ofiary z kremówek, za które już dziękujemy wraz ze Służbą Liturgiczną przeznaczamy na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.

2. W Kościele Katolickim w Polsce przeżywamy dziś także niedzielę statystyczną, stąd prosimy nie uciekać z kościoła i dać się policzyć naszym ministrantom.

3. W rozpoczętym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek (14.10.) wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, we wtorek (15.10.) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę (16.10.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek (17.10.) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek (18.10.) święto św. Łukasza, Ewangelisty, w sobotę (19.10.) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

4. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Msza Święta w Rudawcu zostanie odprawiona we wtorek o godz. 1600.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Za wspólne odmówienie różańca można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1430. Nieobecnych w kościele i chorych prosimy o wspólną modlitwę różańcową w rodzinach. W tym tygodniu prosimy o poprowadzenie Różańca przez następujące grupy:

- w poniedziałek                     – Róże: MB Gromnicznej, MB Częstochowskiej, MB Szkaplerznej (w intencji pracowników Oświaty)

- we wtorek                            – klasę I i II,

- w środę                                – klasę V i VI,

- w czwartek                           – klasę VII i VIII,

- w piątek                               – klasę III i IV,

- w sobotę                               – Radę Parafialną i Akcję Katolicką (w intencji Ojczyzny),

- w niedzielę                           – wszystkie chętne dzieci (zwłaszcza z przedszkola i zerówki).

6. W związku ze szczątkową formą części naszych Róż Różańcowych, które wydają się „przekwitać” i są głosy o trudności ich utrzymania bardzo prosimy zelatorów o przedstawienie imiennych list członków swoich Róż. Takie zestawienie będzie pomocne w celu zorientowania się o istniejących potrzebach i ewentualnym uzupełnieniu członków danej Róży lub fuzji kilku Róż.

7. Planowana pielgrzymka parafialna odbędzie się – z przyczyn obiektywnych – z nieco zmienionym programem. Odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie, zaś w drugim dniu udamy się do najstarszego polskiego sanktuarium Krzyża Świętego na Łysej Górze (Góry Świętokrzyskie). Wyjazd odbędzie się w piątek (25.10.) o godz. 1230 spod kościoła, powrót w godzinach wieczornych w sobotę. Koszt 290 zł od osoby. W cenie przejazd, nocleg, śniadanie i obiad. Wpłat można dokonywać w najbliższym czasie w zakrystii. Tym samym pielgrzymka do Oświęcimia i Łagiewnik zostanie przesunięta na początek następnego roku.

8. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 401- 440.

9. W przyszłą niedzielę (20.10.) zbiórka kopertowa na inwestycje parafialne.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Niepokalanego Poczęcia NMP.

11. Jutro (14.10.) przypada dzień Komisji Edukacji Narodowej – serdeczne życzenia dla naszych nauczycieli. Będziemy się za was modlić – zapraszamy.

12. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- w środę (16.10.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VI,

- w czwartek (17.10.): kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII,

- w piątek (18.10.): kandydatów do bierzmowania z klasy VIII (absolwenci),

- w niedzielę – po sumie (20.10.): członków Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej.

13. Zapowiedzi przedślubne:

- Grzegorz Marek Barć z Rzeszowa i Katarzyna Ewa Lubecka, nasza parafianka zapowiedź I,

14. Sam Jezus mówi, że „u Boga wszystko jest możliwe”. Zatem nie stawiajmy Bogu granic swoją niechęcią, narzekaniem, ale chciejmy z Nim współpracować i przyłożyć się do Bożych dzieł w naszej parafii i miejscowości. Dobrego, spokojnego tygodnia Wam wszystkim.