1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów i o rzetelny przekaz prawdy.

2. W Liturgii Kościoła najbliższego tygodnia przeżywamy: w poniedziałek (16.09.) wspomnienie śś. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w środę (18.09.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży, w czwartek (19.09.) wspomnienie św. Januarego, w piątek (20.09.) wspomnienie śś. Męczenników Koreańskich, w sobotę (21.09.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Msza Święta w Rudawcu w poniedziałek  o godz. 1700.

4. Z racji środowego (18.09.) patronalnego święta dzieci i młodzieży, zapraszamy na wieczorną modlitwę wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Zapraszamy także wszystkich Rodziców. Adoracja indywidualna jak zwykle od godz. 1700, zaś na rozpoczęcie modlitw przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Stanisława Kostki zapraszamy od godz. 1730. Po Mszy indywidualne błogosławieństwo wszystkich młodych ludzi. Jest to ważne spotkanie modlitewne dla przygotowujących się do I Komunii Świętej i Bierzmowania, których na pewno w naszej parafii nie zabraknie.

5. Kamil BednarekEdzioniemaGOtuks. Sebastian Kosecki i ks. Sebastian Picur to tylko niektóre osoby, które pojawią się w dniach 20 – 22.09. 2024 r. w Miejscu Piastowym podczas kolejnego Festiwalu Mocy. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w internecie na stronie: https://festiwalmocy.pl. Można się zarejestrować i wziąć udział w całym wydarzeniu, bądź przyjechać na wybrane punkty. To dobra forma spędzenia czasu dla młodych ludzi. Warto się tam wybrać.

6. W ostatnią sobotę września (28.09.) odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej w Haczowie. Chętnych członków Róż, ale także wszystkich sympatyków różańca zachęcamy do wyjazdu, by pogłębić swoją wiarę we wspólnocie. Jeśli zbierze się odpowiednia liczba osób zorganizujemy wyjazd autokarowy. Prosimy o zapisy w najbliższym tygodniu w zakrystii.

7. W minionym czasie w naszej parafii został realizowany projekt renowacji zabytkowego ołtarza drewnianego z kaplicy grobowej na naszym cmentarzu. Ołtarz jest już gotowy i czeka na remont kaplicy. Serdeczne podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego w Brzozowie za niezwłoczne zajęcie się tym projektem i sprawną realizację zadania. Bóg zapłać p. Oleszko za wykonanie tynków w prezbiterium i tym, którzy pracowali na cmentarzu: p. Stanisławowi Gładysz z rodziną, p. Marianowi Teledze z rodziną, p. Tomaszowi Owsianemu z rodziną.

8. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 321-340.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę św. Jana z Dukli.

Ogłoszenia społeczne:

• Pan Wójt informuje, że w dniu jutrzejszym (16.09.) w godzinach od 1000 do 1900 będzie można złożyć odpady wielkogabarytowe na plac do p. Zdzisława Czopora.
  • Pan Sołtys przypomina o spotkaniu wiejskim w dniu dzisiejszym (15.09.) o godz. 1200 w Sali Domu Strażaka.
  • Gabinet Weterynaryjny w Nozdrzcu informuje o szczepieniach psów przeciw wściekliźnie: w Izdebkach – 18.09; w Rudawcu – 19.09. Szczegóły na ogłoszeniach.

10.Tracenie dla Jezusa i Ewangelii swojego życia jest najlepszą inwestycją na życie wieczne. Potrzeba tylko wiary i współpracy z łaską Bożą. Niech niedzielna Eucharystia i przyjmowane słowo Boże działają w naszym życiu Boże cuda. Dobrego niedzielnego odpoczynku.

slider_festiwalmocy2