1. Dziś podczas Liturgii pobłogosławimy ziarno na zasiew z racji przeżywanego święta Matki Bożej Siewnej.

2. W Liturgii Kościoła najbliższego tygodnia obchodzimy: w piątek (13.09.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę (14.09.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. Msza Święta w Rudawcu we wtorek  o godz. 1700.

4. W sobotę (14.09.) o godzinie 1730 zapraszamy wszystkich Parafian  na nabożeństwo drogi krzyżowej w intencji chrześcijańskiego wychowania dzieci i młodzieży. Na to nabożeństwo i Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok formacji zapraszamy również wszystkich ministrantów wraz z ich Rodzicami, a później na spotkanie organizacyjne i ognisko.

5. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 301-320. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby parafii.

6. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę śś. Piotra i Pawła.

7. Serdeczne dzięki Panom, którzy wspomogli pielęgnację tui na naszym cmentarzu: p. Henrykowi Szerszeniowi, p. Piotrowi Błachutowi, p. Stanisławowi Bobrowi, p. Janowi Gładyszowi. Dobrze by było, gdyby również w tym tygodniu zebrała się podobna ekipa, by jeszcze tam popracować, gdyż jest to ostatni czas na tego typu prace. Każde ręce będą pomocą. Zadbajmy o nasze wspólne sprawy.

8. W środę na Mszę świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy członków Akcji Katolickiej.

9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła śp. Julia Pecka W jej intencji pomódlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ogłoszenie społeczne:

•   Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców Izdebek na zebranie wiejskie 15.09.2024 r. o godz. 1200 w Sali Domu Strażaka w Izdebkach.

10. W rocznicę beatyfikacji bł. Rodziny Ulmów, polećmy nasza parafię i wszystkie rodziny ich wstawiennictwu, powtarzając wspólnie: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Błogosławiony bądź Boże, który wezwałeś rodzinę Józefa i Wiktorii do ewangelicznego ubóstwa. Naucz rodziny nie pokładać ufności w dobrach tego świata i broń je przed chciwością. W: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Błogosławiony bądź Boże, który ofiarowałeś im łaskę samarytańskiego współczucia. Daj łaskę pocieszenia rodzinom doświadczającym jakiegokolwiek strapienia. W: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Błogosławiony bądź Boże, który dałeś Rodzinie Ulmów wieść życie ciche. Ustrzeż rodziny od pragnienia ziemskiej chwały. W: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Błogosławiony bądź Boże, który sprawiłeś, że Błogosławieni Męczennicy tęsknili za sprawiedliwością. Niech nasze rodziny ufnie przyjmują Twoją wolę i dają świadectwo wiary. W: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Błogosławiony bądź Boże, który nauczyłeś ich miłości miłosiernej. Prosimy, aby rodziny miłosierdzia doświadczały i miłosierdzie czyniły. W: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Błogosławiony bądź Boże, który dałeś Dzieciom Ulmów serca czyste. Spraw, aby rodziny wychowywały dzieci do miłości, która znajduje szczęście w dawaniu. W: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Błogosławiony bądź Boże, który dałeś Rodzinie Józefa i Wiktorii żyć w pokoju ze wszystkimi. Wlej w życie rodzin zgodę i przebaczenie. W: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Błogosławiony bądź Boże, który umocniłeś Błogosławionych Męczenników, gdy cierpieli prześladowanie dla sprawiedliwości. Naucz rodziny cierpliwości i męstwa. W: Błogosławiony jesteś Boże teraz i na wieki.

Przez wstawiennictwo Błogosławionych Józefa i Wiktorii z Dziećmi błogosław Boże naszym rodzinom, aby wpatrzone w przykład Męczenników, odnajdywały radość w codziennych czynach miłości. Przez Chrystusa Pana naszego.