1. Pamiętajmy o maryjnym i abstynenckim charakterze miesiąca sierpnia.

2. W kalendarzu liturgicznym najbliższego tygodnia przeżywamy: w środę (14.08.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w czwartek (15.08.) uroczystość Wniebowzięcia NMP (w ten dzień przynosimy ze sobą zioła i kwiaty, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy świętych) – jest to dzień odpustu w parafii Stara Wieś, w sobotę (17.08.) wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane: w poniedziałek, wtorek i sobotę o godz. 700, w środę i piątek o godz. 1800, a w czwartek z racji uroczystości o godz. 800 i 1100. Msza Święta w Rudawcu w środę o godz. 1700, w czwartek o godz. 930 .

4. Bóg zapłać za troskę o świątynię, za złożoną ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania prosimy rodziny od nr 181-200. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna do kopert.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w czwartek przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Zielnej, a w niedzielę Różę Matki Bożej Królowej Polski.

6. We wtorek o godz. 500 wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w czasie tzw. Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Uroczystościom będzie przewodniczył abp Tadeusz Wojda – przewodniczący KEP.

7. Komisja Wychowania Katolickiego KEP w oświadczeniu wydanym w minionym tygodniu wyraża sprzeciw wobec ogłoszenia Rozporządzenia Ministra Edukacji zmieniającego dotychczasowe warunki i sposób organizowania nauki religii. Proponowane zmiany dotyczące łączenia klas są krzywdzące. Naruszają one prawo oświatowe i zasady pedagogiczne. Wprowadzają poważne problemy w zakresie realizacji programu lekcji religii. Bardzo smuci fakt, że zmiany zostały wprowadzone bez wymaganego przez prawo porozumienia ze stroną kościelną. Wszyscy biskupi zachęcają wiernych, aby na różne sposoby podejmować działania ukazujące tę wielką wartość lekcji religii w szkole. Prosimy katolickich rodziców, aby odważnie zabierali głos w tej sprawie. Nasza akcja ma na celu obudzenie z letargu i obojętności katolików, którym ograniczane są prawa. Nie możemy być obojętni na marginalizowanie religii w życiu publicznym. Bardzo ważne jest to, aby wpływ na to, co otrzymują dzieci w szkole, mieli przede wszystkim rodzice. Dziękujemy mediom katolickim, ruchom i wspólnotom za podejmowanie działań w obronie lekcji religii. W dniu 21.08.2024 r. planowany jest strajk w Warszawie. Prosimy wszystkich o włączenie się w akcję na rzecz obrony lekcji religii w szkole: „TAK dla religii w szkole”. Ten protest można podpisać przy wyjściu z kościoła.

8. Zapowiedzi przedślubne:

- Tomasz Guzik z Potoka i Bożena Gładysz, nasza parafianka, zapowiedź I,

- Mateusz Krok, nasz parafianin i Karolina Rzepka z Przysietnicy, zapowiedź I.

9. Wszystkim Parafianom, Gościom i odwiedzającym Wasze rodziny życzymy dobrego czasu spędzanego we wspólnocie, udanego odpoczynku i owocnego pielgrzymowania.