1. Trwa czas wakacji, ale dobrze wiemy, że nie ma wakacji od Pana Boga, dlatego w tych miejscach gdzie jesteśmy, zadbajmy o obecność na Eucharystii. Pamiętajmy także o godnym stroju, zakrywającym ramiona, czy o dłuższych spodniach z szacunku do miejsca świętego, w którym przebywamy.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: w środę (03.07.) święto św. Tomasza, Apostoła, w sobotę (06.07.) wspomnienie bł. Marii Ledóchowskiej, dziewicy. W lipcu pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o starodawnym nabożeństwie i Litanii do Krwi Chrystusa.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów i wynagrodzenia za grzechy. Po Mszach świętych odprawimy nabożeństwa wotywne. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I piątek przed południem. Zapraszamy przez cały tydzień do spowiedzi na pół godziny przed Mszą świętą, zaś w piątek od godz. 1715.

4. W I sobotę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, Różaniec i procesję fatimską. W przyszłą niedzielę adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

5. Msze Święte w ciągu tygodnia będą odprawiane w porządku wakacyjnym, według wcześniejszego ogłoszenia w niedzielę. W tym tygodniu Msze święte tylko o godz. 1800, zaś w niedziele przez okres wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 1500. Prosimy wybrać inną godzinę. Msze Święte w Rudawcu będą odprawiane we wtorek o godz. 1700, a w piątek o godz. 1630.

6. W zakrystii można zaopatrzyć się w album o Rodzinie Ulmów.

7. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. Serdeczne podziękowanie za skoszenie trawy, a pani dekoratorce za zakup i odpustowe ułożenie kwiatów. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy rodziny od nr  41-60.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Matki Bożej Bolesnej.

9. Umocnieni wydarzeniami i uroczystościami, które w tym intensywnym czasie roku liturgicznego Pan Bóg pozwolił nam przeżywać słuchajmy i zgłębiajmy Jezusową naukę w tym spokojnym etapie okresu zwykłego w ciągu wakacji.