1. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach świętych w ciągu tygodnia. Po Mszach świętych wieczornych Litania do NSPJ, w środę o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1430.

2. W tym tygodniu wspominamy świętych zakonników: w poniedziałek (17.06.) Alberta Chmielowskiego, a w piątek (23.06.) Alojzego Gonzagę

3. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 1700.

4. W tym tygodniu nas ministranci wyjeżdżają na wycieczkę turystyczno-rekreacyjną do Sandomierza i Zamościa, zaś w czwartek dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi Rodzicami i wychowawcą udają się na dziękczynną pielgrzymkę do sanktuarium w Zabawie. Pamiętajmy o naszych najmłodszych w modlitwach i naszym zaangażowaniu oraz dopingu dla nich, by odnajdywali się we wspólnocie Kościoła. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli zorganizować te i wszystkie inne wyjazdy w ciągu roku. Bóg zapłać za wszystkie wasze ofiary. Podziękowania kierujemy także w stronę Pana Wójta za ostatnie przyznanie środków finansowych.

5. W piątek (21.06.) o godz. 830 Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego. Zaproszeniem obejmujemy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły podstawowej. Warto wykorzystać ten tydzień, aby skorzystać ze spowiedzi i przeprosić Pana Boga za złe czyny popełnione w ostatnim czasie, by nasze dziękczynienie było przyjęte przez Niego.

6. W zakrystii można zaopatrzyć się w album o Rodzinie Ulmów. Ofiara jest cegiełką na Dom Matki w Markowej.

7. Bóg zapłać za pełnienie dyżuru sprzątającego w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy mieszkańców numerów od 661 do 683.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę przed sumą prosimy Różę Ofiarowania Pańskiego.

9. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie:

- w poniedziałek (17.06.) – o godz. 1700: spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów związane z wyjazdem wakacyjnym,

- w poniedziałek – po Mszy świętej (17.06.): spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

10. Zapowiedzi przedślubne:

- Dawid Kopiec, nasz parafianin i Gabriela Rachwalska z Dydni, zapowiedź II.

11. Wpisując się w zachętę św. Pawła starajmy się w naszym życiu podobać Bogu przez nasze dobre, uczciwe życie. Nawet najmniejsze dobro przyczynia się do wzrostu nieba na ziemi. Spokojnego i radosnego czasu niedzieli dla wszystkich.