1. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu, który jest okresem radosnego i pobożnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przez cały okres Adwentu Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana jako roratnia ku czci Matki Bożej. Dlatego zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach. Zachęcamy również dorosłych, by przynajmniej na czas adwentu wstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów. Przez cały okres Adwentu 20 min przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci NMP, a do tego śpiewania zapraszamy wszystkich parafian.

2. W środę po Mszy św. roratniej w kościele będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Św. Mikołaj rozda paczki dzieciom z oazy, scholii i ministrantom, ale także niektórym grzecznym dzieciom.

3. W piątek, 08.12, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach św., które odprawiane będą rano o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.00. Godzinki przed Mszą św. o godz. 9.00 śpiewać będzie róża M.B. Szkaplerznej. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III Szkół Podstawowych wraz z rodzicami, bowiem na początku tej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia medalików i wręczenia ich dzieciom. Z racji Uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża M.B. Zielnej. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła, po Sumie – róża św. Józefa, a po Mszy św. o godz. 16.00 – róża św. Jana z Dukli. Ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca taca przeznaczona będzie na remont kaplicy cmentarnej. Będzie to również dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, dlatego po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc temu Kościołowi.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 584-605. „Bóg zapłać” parafianom z nr. od 561-583 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 130 zł na remont kaplicy cmentarnej.

6. W poniedziałek i wtorek Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 natomiast w środę, czwartek i sobotę Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00

7. W minionym tygodniu ofiary na remont kaplicy cmentarnej złożyli: 200zł – z nr 344; po 100zł – Zając Grzegorz nr 85A, Szerszeń Mieczysława nr 249, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

8. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5 zł na pomoc biednym dzieciom.

9. W tym tygodniu pan organista będzie roznosił opłatki we wtorek i czwartek w godz. od 15.00 do 17.00 i w sobotę od 9.00 do 17.00 Roznoszenie opłatków rozpocznie od nr 231.