Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana.
Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan.
Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan.
Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan.
Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan.
A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan.
Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.

Św. Jan Maria Vianney

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu kierujemy nasze myśli i życzenia w stronę wszystkich kapłanów, a przede wszystkim księży pracujących w naszej parafii.

Czcigodni Kapłani,
Z okazji Wielkiego Czwartku, pamiątki ustanowienia kapłaństwa, chcemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia i podziękowanie za Waszą obecność. Pragniemy Wam życzyć by droga, na którą zaprosił Was Chrystus – Najwyższy Kapłan była dla Was drogą ku świętości.
Kochajcie wasze kapłaństwo! Bądźcie mu wierni aż do końca. Umiejcie w nim dostrzec ewangeliczny skarb, za który warto dać wszystko. Życzymy Wam gorących serc, abyście stając przy człowieku w jego ziemskiej wędrówce podnosili to, co słabe, prostowali to, co powikłane i wzbudzali nadzieję. Niech Wasza szlachetna posługa siania ziarna Dobrej Nowiny i prowadzenia ludzi do spotkania z Chrystusem w sakramentach przynosi radość i daje siły w pokonywaniu ludzkich słabości i przeszkód życiowych. Matka Chrystusa, Matka Kapłanów swą macierzyńską miłością niechaj broni, osłania i czuwa nad Wami.

Szczęść Boże!