1. Dziś o godz. 17.00 w budynku Gimnazjum zostanie przedstawiony przez młodzież gimnazjalną Patriotyczny wieczór Poezji, Pieśni i Tańca. Serdecznie zapraszamy na ten program.

2. W środę o godz. 17.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Na Nowennę i Mszę św. zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną kl. III, która po Mszy św. będzie miała spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

3. W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. W tym dniu modlimy się za Pana Organistę, członków chóru i scholi oraz kantorów, którzy pomagają nam piękniej przeżywać liturgię. Po Mszy św. wieczornej będzie próba chóru parafialnego.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem i zakończenie Roku Wiary. Będzie w tym dniu pielgrzymka Akcji Katolickiej do przemyskiej Archikatedry z okazji święta patronalnego. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Św. Rodziny. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo, podczas którego adorować będzie Akcja Katolicka. Po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym przez huragan i tsunami na Filipinach. Taca przeznaczona będzie na opłacenie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 584 – 605. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 561 – 583 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 30 zł na potrzeby kościoła.

6. W poniedziałek, środę i sobotę Msza św. odprawiana będzie tylko wieczorem o godz. 17.00, natomiast we wtorek, czwartek i piątek Msze św. będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o 17.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na tegoroczne prace parafialne złożyli: po 200 zł – z nr. 42a, Fijałka Bolesław, Potoczna Jarosława, z nr. 214, z nr. 246, z nr. 283a, Harmasz Roman, Konopczak Czesława z Wrocławia i nowy właściciel Apteki w Izdebkach; po 100 zł – z nr. 81, Zając Grzegorz nr 85a, Kucharska Stefania,  Czopor Eugeniusz, Tomoński Mieczysław, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

8. Nadal można składać kartki wspominkowe w zakrystii.

sympoz112013

Zgromadzenie św. Michała Archanioła i Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu zapraszają na sympozjum naukowe WYCHOWAWCA – CELEBRYTA, ŚWIĘTY CZY PRZEWODNIK?, które odbędzie się w Miejscu Piastowym, w dniach 22-23 listopada 2013 roku.

Program:

Piątek, 22 listopada

17.00 – Msza święta w kościele klasztornym księży michalitów w Miejscu Piastowym. Przewodniczy Ojciec Generał ks. Kazimierz Radzik. Homilia – ks. Zbigniew Suchy.

Kolacja w refektarzu LO przy Niższym Seminarium Duchownym.

Sesja I:

Prof. dr hab. Kazimierz Korus (dziekan Wydziału Filologii Klasycznej UJ, Kraków): Wychowawca – znawca systemu czy osobowość?

Mgr Janina Kościelny (nauczyciel konsultant PCEN w Rzeszowie): Czy wychowawca może być świadkiem Boga?

Przemysław Babiarz (dziennikarz TVP): Wprowadzenie w tematykę wykładu sobotniego.

Sobota, 23 listopada

8.30 – Msza święta w kościele klasztornym księży michalitów w Miejscu Piastowym. Przewodniczy ks. dr Waldemar Janiga. Homilia – ks. Piotr Bieniek CSMA.

Sesja II:

Przemysław Babiarz (dziennikarz TVP): Wolny rynek wychowawców – jakie reguły?

Przerwa na kawę.

Wychowawco – wychowaj samego siebie… - dyskusja panelowa. Udział biorą: Ojciec Generał ks. Kazimierz Radzik CSMA, prof. dr hab. Kazimierz Korus, mgr Janina Kościelny i s. Barbara Chrapek (psycholog, dyrektor Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej sióstr michalitek w Przemyślu). Prowadzenie: mgr Anna Lichoń.

Obiad w refektarzu LO przy Niższym Seminarium Duchownym.

Kontakt, informacje: Ks. Leszek Przybylski CSMA, kom. 602 593 598.