1. W środę o 17.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

2. W sobotę przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. W tym dniu modlimy się za Pana Organistę, członków chóru parafialnego oraz kantorów, którzy pomagają nam piękniej przeżywać liturgię.

3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem i zakończenie roku kościelnego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”. Jest to też święto patronalne Akcji Katolickiej. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Mb Królowej Polski. Po Sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo, podczas którego adorować będzie Akcja Katolicka.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 241-260, „Bóg zapłać” parafianom z nr od 221-240 za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę 80zł na potrzeby kościoła.

5. W poniedziałek, ze względu na spotkanie księży z ks. Arcybiskupem wszystkie intencje mszalne będą odprawione rano o 7.00. We wtorek, środę i piątek Msze św. będą odprawiane rano o 7.00 i wieczorem o 17.00. W czwartek i sobotę Msza św. odprawiana będzie wieczorem o 17.00.

6. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: 200zł – Gładysz Stanisław nr 94, z nr 337, z nr 634 oraz na konto parafialne Adamski Piotr. Zaległa ofiara na Dom Przedpogrzebowy za rok 2014 – 200zł z nr 211. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Przy tej okazji informujemy, że składka z ubiegłej niedzieli na spłatę długu wyniosła 2.060zł. pierwsza rata wynosi 2.981,22zł więc chociaż nie starczy na całość raty zebranych pieniędzy to jednak składamy serdeczne „Bóg zapłać” za hojność ofiarodawcom. Informujemy również, że do Domu przedpogrzebowego zostały zakupione 2 piękne, mosiężne lichtarze na 6 świec. Doszło też 6 ławek, a więc do całkowitego wyposażenia pozostały jeszcze 2 ławki. Pragniemy też poinformować, że dzięki kilkuletnim staraniom ks. Proboszcza i wydatnej pomocy pana Wójta trwają prace przy przeniesieniu linii wysokiego napięcia z terenu nowego cmentarza poza jego obręb. Te prace zmierzają już ku końcowi, dlatego rejon energetyczny w Sanoku informuje, ze w najbliższy piątek 21.11 będzie przerwa w dostawie prądu w godz. 7.00 – 16.30.

7. Nadal jeszcze można składać kartki wspominkowe.

8. Przypominamy, że dziś w naszej Ojczyźnie przeprowadzane są wybory do samorządów terytorialnych. Weźmy wszyscy udział w wyborach i wybierzmy naszych przedstawicieli do gminy, powiatu i województwa.

Zarząd Fundacji Promocji Zdrowia na rzecz Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie zaprasza na bezpłatne badania z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych w dniu 22.11 (najbliższa sobota) w godz.9.00 – 12.30. Poradnie specjalistyczne – Pawilon „C”. Będą to porady specjalistów onkologów- profilaktyka raka piersi, gruczołu krokowego oraz cytologia (Poradnia dla Kobiet pawilon „A”). Na badania nie potrzeba skierowania.

logo

W dniach od 21.11. – 25.11.2014 r. Kino „Sokół” w Brzozowie zaprasza na film KAROLINA. Stulecie męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkównej jest okazją, aby poznać lub odkryć na nowo tę wyjątkową postać szesnastoletniej dziewczyny, która w obronie swojej wolności i godności stoczyła heroiczną walkę z rosyjskim żołnierzem.