1. We wtorek, 11.11, przypada wspomnienie św. Marcina i Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. W Przysietnicy Suma odpustowa będzie o 11.00. My szczególnie serdecznie zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o 16.00, gdzie modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i dziękować będziemy Bogu za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. Jeżeli będzie sprzyjająca pogoda, po Mszy św. udamy się w procesji do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie polecać będziemy Bogu tych naszych rodaków, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po modlitwie przy Grobie Nieznanego Żołnierza wszyscy uczestnicy tej uroczystości zaproszeni są do budynku Gimnazjum na okolicznościową akademię.

2. W środę o 17.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Zwiastowania Pańskiego. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Wzajemnej Pomocy Kapłańskiej.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 221-240, „Bóg zapłać” parafianom z nr od 201-220 za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę 100zł na potrzeby kościoła.

5. Przez cały ten tydzień, z wyjątkiem wtorku, Msza św. będzie odprawiana rano o 7.00 i wieczorem o 17.00. We wtorek Msze św. odprawiane będą rano o 7.00 i wieczorem o 16.00.

6. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: 200zł – z nr 630, 100zł – Gładysz Eleonora. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

7. Nadal jeszcze można składać kartki wypominkowe wraz z ofiarą w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w miesiącu listopadzie.

8. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie przeprowadzone będą wybory do samorządów terytorialnych. Wybory te mają wyłonić naszych reprezentantów, którzy decydować będą w najważniejszych sprawach naszej gminy, powiatu i województwa. Weźmy więc wszyscy udział w tych wyborach i wybierzmy ludzi, którzy znani są nam z uczciwości, pracowitości, z zaangażowania i zatroskania o lepszy rozwój naszej wioski i regionu. Niech nasi przedstawiciele będą w Radzie Gminy, Powiatu i Województwie, by mogli zadbać tam o sprawy dla nas ważne i bliskie.

9. Pan Organista prosi wszystkich członków chóru parafialnego w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.