1. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – MB Szkaplerznej, we wtorek – MB Zielnej, w środę – MB Częstochowskiej, w czwartek – Ofiarowania NMP.

2. W piątek 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Różańcowej. Przed południem Msze św. będą o godz. 8.00 i 11.00. O godz. 14.00 w kościele będzie Msza św. za zmarłych parafian z kazaniem okolicznościowym. Po tej Mszy św. wyruszy na cmentarz procesja żałobna – prosimy, by wszyscy brali udział w tej procesji, zwłaszcza na cmentarzu, przez skupienie i modlitwę. Po procesji będzie poświęcenie nowych nagrobków. W Uroczystość Wszystkich Świętych w godz. 8.00 – 16.00 radni parafialni przed cmentarzem prowadzić będą zbiórkę pieniędzy na budowę Domu Przedpogrzebowego – prosimy zarówno parafian, jak i gości, o składanie dobrowolnych ofiar na ten cel. Przez cały miesiąc listopad można zyskiwać odpusty za zmarłych nawiedzając cmentarz i modląc się tutaj za zmarłych. Od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych dniach cząstkowy. Ponieważ jednym z warunków uzyskania odpustu jest przyjęcie Komunii Św., zapraszamy do korzystania z Sakramentu Pokuty już od jutra.

3. W sobotę 2.11 przypada Dzień Zaduszny – dzień szczególnej modlitwy za zmarłych. Nawiedzajmy nasze cmentarze, ofiarujmy naszym zmarłym modlitwę, licznie uczestniczmy we Mszach św., które odprawiane będą rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00, po której będzie procesja żałobna po kościele, a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych.

4. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Bolesnej. Po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła, po Sumie – Niepokalanego Poczęcia NMP i po Mszy św. o godz. 16.00 – MB Różańcowej. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji. O godz. 14.00 będzie odprawiana procesja żałobna na cmentarzu na Dole.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na Uroczystość Wszystkich Świętych i niedzielę prosimy parafian z nr od 521-540. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 501-520 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę  na potrzeby kościoła.

6. W poniedziałek, wtorek i czwartek msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00 wraz z nabożeństwem różańcowym. W środę i sobotę Msze św. będą rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na tegoroczne prace parafialne złożyli: po 200 zł – Gładysz Czesław nr 99, Owsiany Henryk nr 315, Owsiany Marian nr 316, Fil Aleksander nr 334, Gładysz Mieczysław nr 352, Pietrasz Stanisław, anonimowa oraz na konto parafialne Obłój Roman i z nr 575 po 100 zł – z nr 32, z nr 153, z nr 262a, Lubecki Tadeusz nr 270, Owsiana Krzysztofa nr 283, Czopor Janusz, Kowalczyk Maria, Maniawski Piotr, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że do tej pory ofiary złożyło 193 rodzin, w tym: po 200 zł – 135 rodziny, po 100 zł – 56 rodzin, 50 zl – 1 rodzina. Jest to zaledwie ¼ rodzin, dlatego prosimy o przyspieszenie składania tych ofiar, tym bardziej, że kończy się już miesiąc październik. Ukończone już zostały prace przy odwodnieniu budynku starej plebani, teraz prowadzone będą prace przy zagospodarowaniu piwnic, gdzie będą pomieszczenia na dekoracje i inne sprzęty. Następnie, nawet w zimie, prowadzone będą prace wewnątrz budynku, by na wiosnę przystąpić do zmiany dachu, wymiany okien, wykonania sanitariatów, chłodni, ogrzewania budynku itd.

8. Przypominamy, że dziś po Sumie jest zebranie Rady Parafialnej – prosimy wszystkich radnych o niezawodne przybycie.

9. Przypominamy też, że na stoliku w tyle kościoła wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy je czytelnie wypełniać i wraz z ofiarą składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w miesiącu listopadzie.