1. Dziś o godz. 13.30 pogrzeb zm. Henryka Barana. O godz. 1530 będzie nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. Przypominamy, że dziś z okazji Dnia Papieskiego, po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc uzdolnionej młodzieży pochodzących z niezamożnych rodzin. Przypominamy też, że dziś w naszej Ojczyźnie  przeprowadzane są wybory do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej. Każdy uprawniony Polak powinien wziąć udział w głosowaniu.

2. W poniedziałek o godz. 1500 będzie pogrzeb zm. Józefa Gwizdała.

3. W środę  przypada rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Seniora Józefa Michalika – módlmy się w jego intencji.

4. W piątek przypada święto Św. Łukasza, Ewangelisty – modlimy się w tym dniu w intencji służby zdrowia.

5. W sobotę wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, męczennika.

6. Na nabożeństwach różańcowych adorować będą następujące róże:

• w poniedziałek – MB Różańcowej
  • we wtorek – Ofiarowania NMP
  • w środę – Niepokalanego Poczęcia NMP
  • w czwartek – św. Rodziny
  • w piątek – MB Gromnicznej

w sobotę – Zwiastowania Pańskiego

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na pomoc misjom. O godz. 1530 będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie Akcja Katolicka.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 421-440. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 401-420 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 30 zł na prace przy kościele.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o grobach naszych bliskich i o grobach zapomnianych Niech wygląd naszych cmentarzy będzie świadectwem naszej wiary w życie wieczne. Sprzątając groby pamiętajmy o świętości wszystkich grobów, nie składajmy śmieci na grobach innych, ale w przeznaczonym do tego miejscu.

10. Na stoliku w tyle kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypełniać i składać wraz z ofiarą w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w listopadzie.

11.  Przez cały ten tydzień, oprócz piątku, Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 i wieczorem o 1700.W piątek Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 1700.

12. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli:

• po 200 zł. – z nr. 297, Dobosz Maria nr 652

Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

Przy tej okazji pragniemy poinformować o pracach porządkowych, które prowadzone były w otoczeniu kościoła i plebani przez ostatnie dwa tygodnie. Wycięte zostały stare tuje na placu przy figurze św. Józefa, niepotrzebne drzewa i krzaki przy Grocie Matki Bożej i drodze na cmentarz, przycięte zostały krzewy na obydwu parkingach i przy plebanii. Te prace zostały wykonane dzięki życzliwości Pana Wójta i wielkiej pracy przysłanych przez niego pracowników. Serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” również Panu Franciszkowi Oleszko za gratisową pracę koparki przy karczowaniu korzeni i Panu Sołtysowi za samochód do wywozu ścinek i korzeni.

13. W przyszłą niedzielę po Sumie będzie zebranie Rady Parafialnej. Ponieważ omawiane będą ważne sprawy parafialne, prosimy wszystkich radnych o niezawodne przybycie.

Makulatura na misje