1. Dziś o 13.30 będzie pogrzeb zm. Ewy Dymczak. O 15.30 będzie nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św. Przypominamy, że dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, które będą przeznaczone na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który pomaga uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.

2. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: poniedziałek – MB Szkaplerznej, wtorek – MB Zielnej, środa – MB Częstochowskiej, czwartek – MB Bolesnej, piątek – Ofiarowania NMP, sobota – MB Różańcowej.

3. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Różańcowej. O 15.30 będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP, a po nim Msza św.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 101-120. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 81-100 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 70zł na potrzeby kościoła.

5. Prze cały tydzień Msze św. będą o 7.00 i 17.00

6. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 200zł – z nr 200, Pecka Krzysztof, Gładysz Janusz nr 388b, z nr573 oraz na konto parafialne Szerszeń Ewa nr 88a, po 100zł – z nr 52, Gaździk Andrzej, z nr 201, Lubecka Janina nr 325, Kowal Regina nr 462. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

7. Pamiętamy chyba ks. prał. Franciszka Rząsę, który przez 7 lat do roku 2011 był dziekanem naszego dekanatu brzozowskiego i proboszczem Brzozowa. W roku 2011 ks. Prał. zrezygnował z tych funkcji i wrócił do Jarosławia, gdzie wcześniej wybudował schronisko dla bezdomnych i Zakład Opieki Leczniczej. Po powrocie ks. parł. Rząsa zaczął budować Dom Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II, gdzie ma znaleźć się hospicjum dla chorych na nowotwory i inne nieuleczalne schorzenia. Budynek wybudowany jest w stanie surowym, nie ma pieniędzy na jego wykończenie, a 12 listopada ks. abp Adam Szal ma dokonać jego poświecenia. dlatego ks. Prał. zwrócił się o pomoc do wszystkich parafii naszej Archidiecezji. Odpowiadając na ten apel, w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św., przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary na ten właśnie cel, by wspomóc tę piękną inicjatywę ks. prał. Rząsy i jego wielkie zaangażowanie w pomoc ludziom chorym i cierpiącym oraz bezdomnym.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o grobach naszych zmarłych i o grobach zapomnianych. Niech wygląd naszych cmentarzy będzie świadectwem naszej wiary w życie wieczne. Sprzątając groby pamiętajmy o świętości wszystkich grobów, nie składajmy śmieci na grobach innych, ale w przeznaczonym do tego miejscu.

9. Na stoliku w tyle kościoła wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypełniać i składać wraz z ofiarą w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w listopadzie.