1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i Patrona dzieci i młodzieży. Dziś też niedziela środków społecznego przekazu – modlimy się za pracowników mediów, szczególnie katolickich.

2. W środę przypada święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O 18.00 będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni Jesienne).

4. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Częstochowskiej. Po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek pieniądze, które będą przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 41-60. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 21-40 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. Prze cały tydzień Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: 500zł – anonimowa, po 200zł – Baran Czesław nr 91, Gładysz Eugeniusz nr 100, po 100zł – Owsiany Edward nr 1, Drożdżal Marek, z nr 337, Gładysz Urszula nr 339, Gładysz Leopold. Ofiara na spłatę kredytu – 200zł złożyła Krzysztofa Fil nr 257. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że taca z ubiegłej niedzieli na spłatę kredytu wyniosła 2100zł i została zapłacona kolejna rata w wysokości 2500zł. Jeżeli chodzi o ofiary na prace na cmentarzu, na razie złożono ich bardzo mało, bo tylko 86, w tym: po 200zł – 48, po 100zł – 37 i 1 – 50zł. Z tych ofiar zgromadziliśmy 13300 zł, a ta suma starczy zaledwie na zakup materiałów. Dlatego prosimy o szybsze składanie tych ofiar, by zgromadzić pieniądze na zapłacenie potem wykonanych prac.

8. Wyjazd na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Komborni będzie w sobotę o 7.00 z Krzyżówki. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych, wiec można się jeszcze zapisać w zakrystii.