1. Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny, w czasie którego w modlitwie różańcowej wspominać będziemy dzieła misyjne Kościoła i będziemy modlitwą otaczać misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji. Ponieważ dziś wspominamy bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika, modlimy się w intencji ludzi pracy oraz bezrobotnych.

2. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

3. W piątek wspominamy bł. Jana Balickiego, kapłana naszej diecezji.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy rocznicę konsekracji naszego kościoła. Godzinki przed prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. Ponieważ przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą października, więc taca przeznaczona będzie dla naszego Sem. Duch. w Przemyślu zamiast jesiennej zbiórki zboża. Prosimy więc o hojniejsze niż zwykle ofiary. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy. Spać będziemy godzinę dłużej, a nabożeństwa niedzielne będą już na nowy czas.

5. Na nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – Matki Kościoła, wtorek – Niepokalanego Serca NMP, środę – MB Nieustającej Pomocy, czwartek – MB Zielnej, piątek – MB Częstochowskiej, sobotę – MB Siewnej, przyszyła niedziela 15.30 – Ofiarowania NMP.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 161-180, „Bóg zapłać” parafianom z nr od 141-160 za przygotowanie kościoła na niedzielę.

7. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00, w pozostałe dni Msza św. będzie wieczorem o 17.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: 300zł – z nr 6, po 200zł – Lubecki Eugeniusz nr 329, z nr 562, po 100zł – Owsiany Zdzisław nr 46, Gładysz Aniela nr 113, Owsiany Marian nr 202, Jeleń Bogdan, Cieśla Leonia, Olejko Józef, Fijałka Zdzisław, Krzysztyński Edward. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym ten Dom Przedpogrzebowy powstał. Najpierw serdeczne „Bóg zapłać” tym parafianom, którzy przez dwa lata składali ofiary na ten cel. Serdeczne podziękowanie dla wykonawcy, Pana Franciszka Oleszko i Jego firmy „Fran-bud”, nie tylko za prace, ale również za dar dla parafii, jakim jest zakup i położenie kostki brukowej wokół budynku. „Bóg zapłać” również parafianinowi, inż. Grzegorzowi Szabelskiemu za nadzorowanie wszystkich prac. Serdecznie dziękujemy jeszcze raz za pomoc Panu Wójtowi Antoniemu Gromali, małżeństwu Jolancie i Zbigniewowi Owsianym i ich firmie „Zielona Oaza” za gratisowe przycięcie krzewów na skarpach i obsadzenie skarpy przy domu Przedpogrzebowym. „Bóg zapłać” za pomoc przy pracach Panu Organiście, Panu Grabarzowi i tym parafiankom i parafianom, którzy pomagali w sprzątaniu całego otoczenia Domu Przedpogrzebowego na uroczystość poświęcenia.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o grobach naszych zmarłych i o grobach zapomnianych. Niech wygląd naszych cmentarzy będzie świadectwem naszej wiary w życie wieczne. Sprzątając groby pamiętajmy o świętości wszystkich grobów, nie składajmy śmieci na grobach innych, ale w przeznaczonym do tego miejscu.

10. Na stoliku w tyle kościoła wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy je czytelnie wypełniać i wraz z ofiarą składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się na różańcu w miesiącu listopadzie.

11. W czwartek na Mszę św. o 17.00 zapraszamy gimnazjalistów kl. III, po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania.