1. Dziś rozpoczyna się V Tydzień Wychowania, który w tym roku przebiegać będzie podhasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”. Każdego dnia tego tygodnia zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. wieczorną. Kulminacją tego tygodnia będzie piątkowa uroczystość św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Patrona dzieci i młodzieży, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust, w Warze, gdzie Suma odpustowa będzie o 11.00. My zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o 18.00, by oddać cześć Krzyżowi Świętemu i zamanifestować swoją wiarę.

3. We wtorek przypada wspomnienie NMP Bolesnej.

4. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Po Mszy św. w sali Domu Parafialnego będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

5. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Matki Kościoła. Taca przeznaczona będzie na  diecezjalne radio FARA.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 381-400. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 361-380 za przygotowanie kościoła na tę. niedzielę.

7. We wtorek Msza św. będzie o 18.00, w pozostałe dni Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: po 200zł – Szerszeń Augustyn nr 160, Owsiany Marian nr 316, Serafin Eugeniusz nr 421, Czopor Eugeniusz, Szerszeń Czesław, z nr 646 oraz na konto parafialne Gwizdała Krzysztofa i Marcin Potoczny z Warszawy, 100zł – Czopor Janusz, Krzysztyński Edward, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

9. Jeszcze przez ten tydzień można zapisywać się w zakrystii na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Miejsca piastowego, która odbędzie się w sobotę 26 września.

10. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla rodziców dzieci kl. III szkół podstawowych.

baner wychowanie