1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Jubileuszowego roku Miłosierdzia: Miłosierni jak Ojciec”. Każdego dnia tego tygodnia zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. wieczorną. Kulminacją tego tygodnia będzie niedzielne liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

2. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Warze, gdzie suma odpustowa będzie o 11.00. My zapraszamy w tym dniu na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o 18.00, po której będzie Msza św. z kazaniem okolicznościowym o Krzyżu św. i naszej czci dla Chrystusa Ukrzyżowanego.

3. W czwartek przypada wspomnienie MB Bolesnej.

4. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Zielnej. Taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalne radio „Fara”.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 21-40. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 1-20 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 50zł na spłatę kredytu.

6. Prze cały tydzień Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 200zł – z nr 40, z nr 156, Kopacki Mieczysław, Mistecki Orest. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Pragniemy poinformować, że 10 dni temu zostały wywiezione z cmentarza wszystkie śmieci. było to możliwe dzięki pomocy pana grabarza oraz panów Władysława i Łukasza Toczków, którzy swoją pracą i sprzętem pomagali ładować śmieci do samochodu – śmieciarki. Tych śmieci było ok. 10,8 tony. Dziękujemy panu grabarzowi i panom Toczkom za tę pracę przez prawie cały dzień. Za wywóz tych śmieci zapłaciliśmy 4743,52 zł. dlatego przy tej okazji jeszcze raz prosimy, by do kontenerów wrzucać tylko plastik i szkło. Te śmieci, które można wziąć w worku do domu prosimy zabierać ze sobą. W najbliższym czasie wybudujemy na cmentarzu specjalne miejsce na śmieci, gdzie będzie można je składać i skąd łatwiej będzie można je zabierać.

8. Jeszcze przez cały ten tydzień można zapisywać się w zakrystii na Archidiecezjalną Pielgrzymkę róż Żywego Różańca w sobotę 24.09 do Komborni.