Pogrzeb naszego parafianina Pawła Barcia będzie w poniedziałek o godz. 13.00 z domu żałoby.

1. W środę o godz. 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

2. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Warze, gdzie suma odpustowa będzie o godz. 11.00. W dniu tym z racji Roku Wiary można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami w każdym kościele i kaplicy za udział w celebracji z Wyznaniem Wiary. Dlatego zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 by oddać cześć Krzyżowi Świętemu i dać świadectwo naszej wierze.

3. W przyszłą niedzielę będzie dzień środków masowego przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Piotra i Pawła. Taca przeznaczona będzie na katolickie radio Fara.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 381 – 400. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 361 – 380 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 70 zł na potrzeby kościoła.

5. Przez cały ten tydzień Msza św. będzie odprawiana tylko wieczorem o godz. 18.00.

6. W minionym tygodniu ofiary na tegoroczne prace parafialne złożyli: po 200 zł – z nr 50, z nr 52, Cudo Stanisław, Kaszowski Józef nr 308, Pecka Krzysztof, Gaworecki Jan, 100 zł – Kuś Maria nr 117. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

7. W sobotę 28.09 będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Łańcucie – Farze. Przez dwa tygodnie siostry i bracia różańcowi mogą zapisywać się w zakrystii na ten wyjazd, a za dwa tygodnie podamy już dokładniejsze informacje o tym wyjeździe.

8. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania grup parafialnych:

• w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego odmawiana będzie Koronka, a potem w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Iskierka Nadziei”;
  • w każdy wtorek o godz. 17.00 będzie spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów za szkół podstawowych, a po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów i kantorów;
  • w środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej;
  • w czwartek o godz. 17.00 będzie miała spotkanie oaza dzieci Bożych, a w piątek o godz. 17.00 oaza młodzieży;
  • w sobotę o godz. 16.30 będzie spotkanie scholi (nie w tę sobotę);
  • w przyszłą niedzielę po Prymarii będzie pierwsza parafialna katecheza przedmałżeńska, a następne spotkania będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Prymarii.

Zajdą w tym roku niewielkie zmiany w opiece nad grupami. Ks. Paweł Ostafiński będzie opiekunem ministrantów, lektorów i kandydatów, scholi i Iskierki Nadziei. Ks. Paweł Pietryka będzie opiekunem oazy dzieci Bożych, oazy młodzieży i będzie prowadził parafialną katechezę przedmałżeńską.