1. Dziś rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Przez cały ten tydzień modlić się będziemy w intencji  dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli, zapraszamy więc wszystkich do tej modlitwy.

2. W środę o 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a po niej Msza św.

3. W czwartek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Warze, gdzie suma odpustowa będzie o godz. 11.00. My zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o 18.00, by oddać cześć Chrystusowi ukrzyżowanemu.

4. W piątek przypada wspomnienie M.B. Bolesnej.

5. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Ofiarowania NMP. Taca będzie przeznaczona na diecezjalne Radio Fara.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr. 341-360. Bóg zapłać parafianom z nr. 321-340 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i złożoną ofiarę 50 zł na potrzeby kościoła.

7. Od poniedziałku do piątku Msza św. będzie tylko rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. W sobotę Msza św. będzie tylko wieczorem o 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 200zł – Skrabala Franciszek, Jedynak Krzysztof, Kaszowska Maria nr 8, Szerszeń Stanisław nr 214, Barć Alfred, Czopor Janusz, Wójcik Krzysztof z nr 541, z nr. 594, z nr. 622; po 100zł – Szpiech Józef, Organ Anna, Owsiana Maria, nr 34, Zubel Czesław, Habyk Bogusław, nr 96, nr96a, nr 155, nr 198, Skrabala Dariusz, Owsiany Stanisław nr 225, Śmigiel Stanisław, Szerszeń Stanisław nr 241, Owsiana Zofia nr 242, Skrabala Zenon, Szerszeń Jan nr 250, Owsiana Alfreda nr 301, z nr. 447.

9. W sobotę 30.09 odbędzie się Archidiecezja Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu – Kolegiacie. Hasło tegorocznej pielgrzymki: :Idźcie z różańcem w ręku i głoście”. Przez najbliższe dwa tygodnie prosimy zapisywać się w zakrystii na tę pielgrzymkę.

10. Natomiast w pierwszą sobotę października 7.10, archidiecezja przemyska włączy się w ogólnopolską akcję modlitewną „Różaniec do Granic”. W całej Polsce wzdłuż naszych granic zostały wyznaczone tzw. Kościoły stacyjne, do których przyjadą ludzie z Polski, by o jednej porze modlić się na różańcu w intencji świata i Polski. Nasz dekanat brzozowski zostały przydzielone do kościoła stacyjnego w Komańczy. Z każdej parafii, również z naszej, organizowany będzie wyjazd na tę niezwykła modlitwę. Dlatego przez najbliższe 3 tygodnie prosimy zapisywać się w zakrystii na ten wyjazd do Komańczy w dniu 7.10.