1. W środę o godz. 1800 nowenna do MB Nieustającej Pomocy a po niej Msza św.

2. W sobotę przypada święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. W przyszłą niedzielę w Markowej, odbędą się 36. Archidiecezjalne Dożynki. Duszpasterstwo Rolników zaprasza delegacje z każdej parafii naszej Archidiecezji z wieńcem dożynkowym i chlebem. O godz. 1100 Mszy św. dziękczynnej za zebrane plony przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 281 – 300. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 261-280 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 50 zł na prace przy kościele.

5. Przez cały ten tydzień Msza św. odprawiana będzie tylko wieczorem o godzinie 1800.

6. W najbliższym czasie ma być przeprowadzany remont holu głównego – poczekalni w Zakładzie Radioterapii w Szpitalu Specjalistycznym Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Organizatorzy zbiórki pieniędzy na ten cel wierzą, że uda się zebrać potrzebne środki i wyremontować poczekalnię, do której każdego dnia przychodzą dziesiątki pacjentów chorych na raka i ich rodziny. Dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na ten właśnie cel.

7. Z dniem dzisiejszym kończy organistowanie w naszej parafii Szymon Gazdowicz z Przysietnicy. Przez prawie rok pełnił tę posługę, ale ponieważ udaje się do Technikum do Sanoka, nie będzie mógł połączyć tych obowiązków. „Bóg zapłać” Szymonowi za piękną grę na organach oraz piękny śpiew. Życzymy wszystkiego dobrego w nauce i dalszym życiu.

8. I jeszcze jedno pożegnanie, bo po dwuletniej pracy w naszej parafii Ks. Paweł Polasz został skierowany przez Ks. Abpa na wikariusza parafii Kańczuga. Ks. Paweł ma starszych i chorych rodziców, którzy potrzebują pomocy, dlatego poprosił Ks. Abpa o parafię bliżej rodzinnego domu. Ks. Pawłowi dziękujemy za piękną i gorliwą pracę w naszej parafii, a szczególnie za Oazę Dzieci Bożych, organizowanie pielgrzymek i wykonywanie pięknych dekoracji. Życzymy, by w dalszej pracy kapłańskiej towarzyszyło mu błogosławieństwo Boże, opieka Matki Bożej i orędownictwo patrona św. Pawła.