1. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, w modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy, zwłaszcza proboszczów.

3. W środę 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Brzozowie, gdzie suma odpustowa będzie o godz. 18.00. U nas o godz. 18.00 będzie Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. W sobotę przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.

5. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Niepokalanego Serca NMP.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 626 – 645. „Bóg zapłać” parafianom z nr 605 – 625 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 20 zł na potrzeby kościoła.

7. Przez cały ten tydzień Msza św. będzie tylko wieczorem o godz 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: po 200 zł – Tomczak Krzysztof, Skrabala Bolesław nr 217, z nr. 219, Lubecki Tadeusz, Szuba Mieczysław, Baran Józef nr 340 a, Kopacki Mieczysław, Adamczyk Piotr, z nr. 630, z nr. 646; po 100 zł – Szerszeń Józef nr 262, Cieśla Leonia, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Minął kolejny miesiąc składania tych ofiar. Do tej pory złożono 184 ofiary: 1 – 100euro; po 200 zł – 150 ofiar i po 100 zł – 33 ofiary. Stanowi to trochę więcej niż 1/3 wszystkich ofiar. Do końca prac pozostały już niecałe 2 miesiące i tyle czasu do składania ofiar. Prosimy więc o przyśpieszenie składania ofiar, byśmy mogli zapłacić za wykonane prace i użyte materiały.

9. Jeszcze przez tydzień można zapisywać się w zakrystii na autokarową pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską w dniu 13 sierpnia.

10. Ponieważ Ksiądz Proboszcz dziś udaje się na urlop, prosimy ze wszystkimi sprawami parafialnymi zgłaszać się do Księży Wikariuszy.