1. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów. W modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy, zwłaszcza proboszczów.

3. W środę o godz. 18.00 będzie Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Brzozowie, gdzie suma odpustowa będzie o godz. 18.00. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca, dlatego u nas o godz. 17.30 będzie spowiedź św., a o 18.00 Msza św., a po niej Godzina św. podczas której adorować będzie róża Zwiastowania Pańskiego.

5. W pierwszy piątek miesiąca przed południem, księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu od godz. 17.00 będzie spowiedź św. O godz. 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża Matki Bożej Królowej Polski.

6. W sobotę przypada wspomnienie św. Dominika.

7. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Św. Rodziny. Ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca, dlatego taca będzie przeznaczona na spłatę kredytu bankowego.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr. 261-280. „Bóg zapłać” parafianom z nr. 241-260 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

9. W poniedziałek, środę i czwartek Msza św będzie tylko wieczorem o godz. 18.00, natomiast we wtorek, piątek i sobotę Msze św. odprawione będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

10 W minionym tygodniu ofiarę na spłatę długu złożyli: 500 zł – ofiara anonimowa; 200 zł – z nr. 217; 100 zł – Zając Marian nr 235. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

11. Jeszcze przez ten tydzień można zapisywać się w zakrystii na jednodniową, autokarową pielgrzymkę na Kalwarie Pacławską w dn. 13 sierpnia.

12. Ponieważ w środę ks. Proboszcz udaje się na urlop, przez najbliższe dwa tygodnie ze wszystkimi sprawami parafialnymi prosimy zgłaszać się do księży wikariuszy.

PLAK_AT_sierpien2015

Modlitwa do św. Maksymiliana Marii Kolbego – Patrona Ruchu Trzeźwości w Polsce

Święty Maksymilianie, który tyle razy przypominałeś, że szatan przy pomocy alkoholu zabiera Chrystusowi wiele dusz nieśmiertelnych, miej nas w swojej opiece. Poświęcając się dla drugiego człowieka, pokazałeś jak wielką wartość ma życie ludzkie. Ciebie więc Kościół w Polsce chce uznawać za Patrona Trzeźwości. Wyjednaj, prosimy, moc naszemu katolickiemu narodowi, który Maryi Jasnogórskiej uroczyście ślubował walkę z pijaństwem. Pomóż nam skutecznie zachęcać bliźnich do życia w trzeźwości. Amen.