1. W poniedziałek 31.07. w Miejscu Piastowym, odbędzie się XIII Narodowa Modlitwa o Trzeźwość Narodu.

2. We wtorek rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej postawy.

3. W środę, 2.08., w kościele parafialnym jest możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjumkuli”. W tym dniu zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej  Pomocy o 18.00, po której będzie Msza św.

4. W pierwszy czwartek  miesiąca spowiedź św. od godz. 17.30. O 18.00 Msza św., a po niej Godzina św., podczas której adorować będzie róża Niepokalanego poczęcia NMP.

5. W pierwszy piątek miesiąca przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, w modlitwie polecamy wszystkich duszpasterzy, zwłaszcza proboszczów. Przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź św. od godz. 17.00. O 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża Św. Rodziny.

6. W pierwszą sobotę na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca – po Mszy św. będzie bowiem nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża M.B. Siewnej. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

7. W przyszła niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Brzozowie, gdzie Suma odpustowa będzie o 12.15. Ponieważ będzie to pierwsza niedziela miesiąca będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Piotra i Pawła. Po Prymarii adorować będzie róża MB z Lourds, po Sumie – Zwiastowania Pańskiego, po Mszy św. o 16.00 – MB Królowej Polski. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr. 221-240. „Bóg zapłać” parafianom z nr. 201-220 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 110 zł na pracę na cmentarzu.

9. W czwartek i piątek Msza św. będzie o 18.00, w pozostałe dni Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

10. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: 200 zł – Lubecka Janina z Legnicy, 100 zł – Muciek Stanisław. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

11. Jeszcze przez dwa tygodnie można zapisywać się na jednodniową autokarową pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską w poniedziałek 14.08.

12. Ponieważ w środę ks. Proboszcz udaje się na urlop, przez najbliższe dwa tygodnie ze wszystkimi sprawami parafialnymi prosimy zgłaszać się do księży wikariuszy.